Kiks Bajerna u Minhenu, peti poraz Šalkea

Tri utakmice 5. kola njemačke Bundeslige odigrane su večeras. Veliko iznenađenje viđeno je u Minhenu gdje je aktuelni šampion Njemačke odigrao neriješeno sa komšijskim Augzburgom 1:1 (0:0).

Gosti su uzeli bod na “Alijanc Areni” zahvaljujući pogotku koji je Feliks Gece postigao u finišu susreta. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a Bajern je u prednost doveo Arjen Roben već u trećem minutu nastavka.

Bajern je tako poslije četiri vezane pobjede upisao i prvi remi u novoj bundesligaškoj sezoni.

Još dva učesnika Lige šampiona odigrala su večeras svoje utakmice 5. kola Bundeslige. Hofenhajm je kao gost savladao Hanover 3:1, dok je Šalke na gostovanju Frajburgu doživio peti uzastopni poraz (1:0) što ga je ostavilo na dnu tabele.

“Rudarima” je u Frajburgu presudio Florijan Niderlehner.