Goleada Sevilje protiv Levantea

Poraz od Hetafea na svom terenu je probudio ekipu Sevilje. Oni su prvo u meču prog kola Lige Evrope razbili Standard iz Liježa sa 5:1, a danas su postigli čak 6 golova u pobjedi protiv Levantea. Na kraju, 2:6 u korist Sevilje.

Ponovo je blistao Visan Ben Jeder. Postigao je gol za 0:1, ali je Rožer izjednačio u 12. minutu na 1:1 i tako je najavio pravu goleadu koja se i desila u nastavku.

Kariko je doveo Sevilju u prednost od 1:2, a onda je na drugoj strani Morales imao priliku da izjednači iz penala, ali je golman Vaclik odbranio njegov udarac. Svakako, odlučujući trenutak meča.

Do kraja poluvremena Ben Jeder je uspio da sa dva gola dotuče domaćina.

Do petog gola Sevilja stiže u 49. minutu, a do šestog u 59. minutu, strijelci su bili Silva i Sarabia, a do kraja utakmice vidjeli smo "samo" još jedan gol i on je djelo Kjaera koji je postigao autogol za konačnih 2:6.