Engleska bolja od Švajcarske

Fudbalska reprezentacija Engleske savladala je večeras na domaćem terenu fudbalere Švajcarske rezultatom 1:0.

Markus Rašford je ponovo bio čovjek odluke i to u 54. minutu kada je majstorski na drugoj stativi sačekao centaršut Kajla Vokera i smjestio ga iza leđa nemoćnog golmana gostiju Jana Zomera.

Engleska je bila generalno bolja u ne baš lijepoj utakmici za gledanje. Obje selekcije ostale su dužne publici na King Pauer stadionu, a to se posebno odnosi na Švajcarce koji nisu opravdali reputaciju s kojom su stigli i napali Engleze kako se najavljivalo.

Najbolju priliku za goste propustio je Džerdan Šaćiri već u sedmom minutu kada je zamalo šutirao pored gola, dok je u prvom dijelu kod domaćina Erik Dajer glavom u 16. bio zamalo neprecizan.

U nastavku su oba selektora izvšila gomilu izmjena, utakmica je zaista bila u skladu sa epitetom prijateljska, a sem pobjedonosnog pogotka Engleza nismo zabilježili veća uzbuđenja.