Crnoj Gori bod protiv Rumunije, "sokoli" oštećeni za penal

Fudbalska reprezentacija Crne Gore odigrala je s Rumunijom u Ploeštiju meč bez golova, u prvom kolu C grupe Lige nacija.

Rumuni su bili opasniji tokom većeg dijela meča, ali nijesu uspjeli da realizuju brojne šanse. S druge strane, oslabljeni crnogorski tim se odlično branio, a najviše može da žali za nedosuđenim penalom u osmom minutu, kada se sudija nije oglasio nakon očiglednog prekršaja Sapunarua nad Boljevićem u kaznenom prostoru. Naši fudbaleri odigrali su posljednjih trinaest minuta susreta s igračem manje, nakon što je Mugoša dobio drugi žuti karton.

Crnogorska reprezentacija takmičenje u Ligi nacija nastaviće u ponedjeljak duelom protiv Litvanije u Podgorici.

Upravo je Litvanija, u drugom meču naše grupe, poražena od Srbije 0:1 u Viljnusu.

TOK MEČA

DRUGO POLUVRIJEME

90+6` Meč je završen rezultatom 0:0.

90+4` Tatarušanu je umalo pred svojim golom poklonio loptu Jovoviću, ali je u posljednjem trenutku uspio da je doda do najbližeg saigrača.

90` Šest minuta trajaće sudijska nadoknada.

88` Odlična prilika je propuštila Crna Gora: Tomašević je na sedam metara od protivničkog gola dobio po zemlji loptu s desne strane, ali je očajno reagovao.

85` Anton je dobio žuti karton nakon što je srušio Jovovića.

81` Bećiraj mijenja Boljevića.

77` Crna Gora će do kraja susreta igrati s desetoricom: Mugoša je dobio drugi žuti karton nakon što je neoprezno, u trku, nagazio Balašu.

74` Kosović je zamijenio Šćekića.

72` Pintili je s tridesetak metara pokušao da lobuje Petkovića, ali je crnogorski golman uhvatio loptu. Rumun je morao da napusti igru jer se povrijedio prilikom faula nad Vukčevićem. Zamijenio ga je Anton.

71` Pintili je drugi igrač sa žutim kartonom u domaćem timu. Dobio ga je nakon starta nad Vukčevićem.

68` Budesku mijenja Mitricu.

60` Sumnjiva situacija pred golom Rumuna: Jovović je centrirao s lijeve strane, Mugoša je sa desetak metara pokušao da zahtavi loptu glavom, ali je pao nakon duela sa Sapunaruom. Sudija nije reagovao.

55` Prvi žuti karton za Rumune dobio je Balaša.

54` Kanonada u našem šesnaestercu nakon opasne akcije Rumuna.

48` Novi žuti karton za crnogorsku selekciju, treći po redu, zaradio je Tomašević.

47`Kešeru je gađao s desetak metara, sjajna odbrana Petkovića.

46` Počelo je drugo poluvrijeme. Nije bilo promjena sastava tokom pauze.

PRVO POLUVRIJEME:

45+1` Prvo poluvrijeme završeno je bez golova. Rumuni su bili opasniji u ovom dijelu meča.

41` Boljević je „požutio“ nakon faula nad Mitricom.

38` Petković je imao sreće: Mitrica je odlično gađao s 25 metara, lopta je otišla tik iznad prečke.

37` Prvi žuti karton zaradio je Mugoša.

31` Prva izmjena na susretu. Kirikeš je povrijedio koljeno, zamijenio ga je Balaša.

26` Najbolja šansa u dosadašjem toku meča. Kirikeš se ubacio iz drugog plana nakon odlične akcije, ali je očajno šutirao sa pet, šest metara.

20` Dobra prilika za Rumune: Kirikeš je pokušao glavom nakon kornera, ali lopta odlazi pored gola.

15` Stančiu je pokušao s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad prečke.

8` Crna Gora je oštećena: Sapunaru je oborio s leđa Boljevića koji je išao pravo prema golu Rumuna, ali sudija Kružliak nije svirao očigledan jedanaesterac.

5` Rumuni imaju nešto veći posjed na startu meča.

1` Prvi šut Crne Gore ka protivničkom golu, siguran je bio Tatarušanu.

1` Počela je utakmica u Ploeštiju. Utakmica se igra na praznom stadionu.

Stadion: Ilie Oana u Ploeštiju

Sudija: Ivan Kružliak (Slovačka)

Sastavi timova:
Crna Gora: Petković, Stojković, Savić, Simić, Tomašević, Vukčević, Šćekić, Jovović, Boljević, Ivanić, Mugoša.

Rumunija: Tatarušanu, Benzar, Sapunaru, Kirikeš, Banku, Pintili, Stančiu, Ćipćiu, Maksim, Mitrica, Kešeru.

Večeras u crnogorskoj ekipi neće biti standardnih Stevana Jovetića, Adama Marušića, Marka Vešovića, Marka Jankovića i Luke Đorđevića.

U drugom meču C grupe sastaju se Litvanija i Srbija.