Totenhem pokorio Old Traford – da li će Murinjo preživjeti ovaj nokaut?

Fudbaleri Totenhema razbili su Mančester junajted 3:0 (0:0) na Old Trafordu u derbiju trećeg kola Premijer lige.

"Crveni đavoli" su kontrolisali meč u prvom poluvremenu, imali nekoliko dobrih prilika, zicer je propustio Romelu Lukaku, a onda je uslijedio debakl.

Totenhem je na startu drugog poluvremena pokazao da je sazreo za velike mečeve i još jednom razotkrio sve slabosti Junajtedove amaterske odbrane.

Predvođeni Kristijanom Eriksenom i kapitenom Harijem Kejnom, Spursi su u roku od dva minuta nokautirali domaćina.

Kapiten je načeo "Đavole" u 50. minutu, a samo dva minuta kasnije Lukas Mura je duplirao vođstvo.

Murinjo je izvršio tri izmjene u nastavku, ali Junajted nije uspijevao da konkretno zaprijeti Lorisovom golu.

Tačku na meč je šest minuta pre kraja drugim golom stavio Mura, na asistenciju Kejna.

Tako su Spursi pokazali da će biti dostojan rival Mančester sitiju i Liverpulu u borbi za titulu, dok Junajted čeka nekoliko mjeseci agonije.

Sada je glavno pitanje je da li će Murinjo da preživi ovaj debakl. Nije mu pomogao ni povratak Nemanje Matića i šest izmjena u odnosu na poraz u Brajtonu.

Junajted ima najgori start sezone u posljednjih 25 godina.