Remi Partizana – u Istanbulu za Evropu

Izabranici Zorana Mirkovića odigrali su dobar meč, nadigravali su se sa favorizovanim turskim klubom i na kraju sa neriješenim rezultatom napustili teren.

Vicešampion Srbije prvi je došao do gola, pošto je Goran Zakarić u 13. minutu pronašao Rikarda Gomeša, koji je glavom savladao golmana Bešiktaša. Uslijedilo je veliko slavlje, ali potom i hladan tuš.

Turski tim već u narednom napadu uspio je da dođe do izjednačenja. Kvarežma je prošao po desnoj strani, centrirao ka Arslanu, koji je neometan poslao loptu iza leđa Vladimira Stojkovića.

Crno-bijeli su poslije primljenog gola izgledali malo zbunjeno, dosta su griješili u zadnjoj liniji, međutim Bešiktaš to nije znao da iskoristi.

Prvo poluvrijeme obilježila je i povreda Marka Jankovića, koji je u 33. minutu morao da napusti teren.

Partizan je krajem prvog poluvremena mogao do novog vođstva, ali je dobar šut Gomeša, još bolje odbranio Tolga Zengin. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:1, koji se nije mijenjao do kraja meča.