Bernardeski u 93. minutu donio pobjedu Juventusu

Fudbaleri Juventusa pobijedili su u Veroni u prvom kolu Serije A ekipu Kjeva rezultatom 3:2 i tako na najbolji način otvorili novu sezonu u kojoj će ekipu predvoditi Kristijano Ronaldo.

Već u trećem minutu nakon prekida u šesnaestercu se najbolje snašao Kedira i zakucao loptu u mrežu za vođstvo ekipe iz Torina.

Imao je Juventus poslije toga još tri velike prilike preko Kansela, Ronaldo i Koste, ali promjene rezultata nije bilo.

Kazna za brojne promašaje uslijedila je sedam minuta prije odlaska na odmor. Đakerini je lijepo centrirao, a Stepinski glavom poslao loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača i rezultat 1:1 na poluvremenu.

U nastavku Kjevo stiže čak i do preokreta. Nakon penala kojeg je skrivio Kanselo, smiren je bio Đakerini i pogotkom sa bijele tačke doveo domaće u vođstvo.

Krenuo je potom Juventus žestoko po izjednačenje, a najbliži golu bio je Mandžukić u 71. minutu.

Samo četiri minute kasnije Juve ipak dolazi do izjednačenja. Bernardeski je uputio centaršut iz kornera, a Bonući je nadskočio odbranu domaćih i izjednačio na 2:2.

I kada su svi mislili da će se ovaj susret završiti neriješenim rezultatom, Bernardeski u 93. minutu jei donio Juventusu prvu pobjedu u sezoni.