Vuković osvojila 18. Mjesto

– Marija Vuković kao 18. završila je nastup u kvalifikacijama skoka uvis na Evropskom prvenstvu u Berlinu. Članica AK Lovćen nije uspjela da u konkurenciji 25 takmičarki izbori prolaz u finale, gdje je bilo mjesta za 13 najboljih.
ArenaIzvor

Marija je nastup u kvalifikacijama završila sa rezultatom 181cm (tu visinu preskočila je u prvom pokušaju), dok je letvicu na 186 cm rušila sva tri puta. Vuković je osvojila 10. mjesto u kvalifikacionoj grupi B, dok je u generalnom plasmanu zauzela 18. mjesto.

Norma za finale iznosila je 192 cm, ali je 11 takmičarki imalo rezultat 190 cm, dok su se u finalu našle i tri atletičarke koje su iz prve preskočile visinu 186 cm. Budući da je uoči nastupa Vuković dobila lošu vijest, jer je imala smrtni slučaj u porodici, jasno je da je i to uticalo na našu atletičarku.