Tenis

Zverev odbranio titulu u Vašingtonu

Njemački teniser Aleksander Zverev rutinski je odbranio titulu na ATP turniru u Vašingtonu.

Zverev je u finalu opravdao ulogu favorita i savladao Aleksa De Minaura iz Australije, rezultatom 6:2, 6:4.

Duel je trajao nešto više od 70 minuta, a već poslije 4:0 u prvom setu, bilo je jasno da će treći igrač svijeta teško propustiti priliku za novi trofej.

Ta dva brejka bila su mu dovoljna da lako riješi prvi dio igre u svoju korist, da bi odlučujuću prednost stekao na startu drugog i rutinski priveo meč kraju.

Saša je igrao svoje 14. finale u karijeri iako ima samo 21 godinu, a došao je do devetog pehara, drugog u prijestonici Sjedinjenih Američkih Država.

S druge strane, De Minaur je izgubio svoje drugo finale, nakon onoga u Sidneju na startu sezone.