Vaterpolo

"Ajkule" nakon velike borbe zaustavljene u četvrtfinalu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je nakon velike borbe u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Barseloni od Hrvatske - 9:7 (1:2, 1:2, 4:2, 3:1).
A.P.
A.P.Autor

Crna Gora je dobro odigrala prve dvije četvrtine, uz jaku odbranu i dobru realizaciju u napadu. Prvi gol nakon kontre postigao je mladi Spaić. Na 2:0 povisio je Ivović, s igračem više nakon tri minuta igre, a smanjio je Šetka na dva i po minuta do kraja četvrtine. Na odmor se otišlo kod 2-1 za "ajkule".

Drugu četvrtinu je otvorio Petković i vratio dva gola prednosti, a s igračem manje CG prima gol, preko Buljubašića. Već u sljedećem napadu Crna Gora koristi igrača više, pogađa Janović za 4:2 i to je rezultat s poluvremena meča.

cg1

Slijedi pad u igri Crne Gore i lagano Hrvatska prelazi u prednost. Nakon tri i po minuta igre u nastavku pogodio je Macan i smanjio na 4:3, nakon što je propuštena sjajna prilika da preko Spaića povedemo tri gola prednosti.

Uzvratio je Janović za 5:3, ali i Buljubašić s igračem više. Fatović poravnava rezultat na dva i po minuta do isteka trećeg dijela igre. Sjajnu akciju s igračem više krunisao je Petković, ali na drugoj strani peterac koristi Vukićević za 6:6.

"Barakude" prvi put do prednosti dolaze na startu posljednje četvrtine - gol je postigao Lončar. Imala je Crna Gora igrača više za izjednačenje, Mišić je promašio, a na drugoj strani peterac koji koristi Joković za vođsto Hrvatske od 8:6.

Potom Bušlje povećava na 9:6, Ivović brzom akcijom smanjuje na 9:7, što je rezultat koji je ostao do kraja meča.

Crnoj Gori ostaje razigravanje za plasman od 5. do 9, mjesta, dok aktuelni svjetski šampion ide na megdan Srbiji u polufinalu turnira.

cg6

* * * * *

Kompletnu statistiku meča pogledajte OVDJE

Sudije: Buč (Špa), Stavridis (Grč), Igrač više: Crna Gora 14 (6), Hrvatska 8 (4), Peterci: Hrvatska 2 (2)

CRNA GORA: Lazović (14 odbrana), Draško Brguljan, Drašković, Petković 2, Đuro Radović, Aleksandar Radović, Janović 2, Đurđić, Ivović 2, Mišić, Čučković, Spaić 1, Šćepanović.

HRVATSKA: Bijač, Macan 1, Fatović 1, Lončar 1, Joković 1, Buljubašić 2, Vukićević 1, Bušlje 1, Lovre, Vrlić, Šetka 1, Garsija, Marcelić.