Crnogorski atletičari osvojili tri medalje

Ovog vikenda u organizaciji Bugarske Atletske Federacije,  a pod pokroviteljstvom Balkanske Atletske Frderacije u Staroj Zagori, održano je Prvenstvo Balkana za seniore/ke na kojem je nastupilo oko 700 atletičara iz 18 država Balkanske Atletske Federacije.
Crnogorski atletičari osvojili  tri  medalje
Izvor

Crnogorski  atletičari  na ovom šampionatu ostvarili su odličan  uspjeh osvajanjem tri medalje.  Danijel Furtula u disciplini bacanje diska osvojio je treće mjesto sa rezultatom 61,88m, a pobijedio je Rumun Alin Aleksandru Firica sa rezultatom 63,76m.U

U desetoboju Darko Pešić osvojio je prvo mjesto sa rezultatom od 7.658 bodova, dok je Dragan Pešić osvojio  četvrto mjesto sa 7.079 bodova. Marija Vuković u skoku u vis osvojila je peto mjesto sa preskočenih 180cm. Pobijedila je Bugarka Mirela Demireva sa 195cm. U sedmoboju Ljilljana Matović osvojila je treće mjesto sa novim ličnim rekordom sa  4.593 bodova, pobijedila je Mladena Petrušić iz BiH sa 4.990 bodova.

Na 400m Srđan Marić osvojio je 14.mjesto sa rezultatom 48,88s,a Edin Erović 19.mjesto sa rezultatom 50,15s. Ivan Kukuličić u disciplini bacanje diska osvojio je 10.mjesto sa rezultatom 52,62m.Na 200m Srđan Marić osvojio je 17. mjesto sa rezultatom 22,32 sekunde. Sa crnogorskom reprenzetacijom bili su Milan Madžgalj-generalni sekretar, Osman Erović, selektor i treneri:Danijela Vojinović i Milanka Marković.