Vaterpolo

Remi "ajkula", sa Rumunijom u osmini finala!

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore odigrala je neriješeno 7 - 7 sa Španijom utakmicu trećeg kola B grupe Evropskog prvenstva u Barseloni. Time su "ajkule" grupnu fazu završile na drugom mjestu i u nedjelju će igrati sa Rumunijom meč osmine finala.
A.P.
A.P.Autor

Poveli smo bombom Ivovića koji je iskoristio igrača više. Na 2:0 povisio je isti igrač na polovini prve dionice. Perone je smanjio, pa izjednačio na 23 sekunde do kraja četvrtine. Uzvratio je Leka trećim golom, sjajan udarac za vođstvo Crne Gore nakon prve četvrtine od 3:2.

Janović je golom s igračem više vratio dva gola prednosti "ajkulama". Na nešto više od četiri minuta igre Maljarak je smanjio na 4:3, a onda Ivović krade loptu, pliva kontru i postiže četvrti gol za 5:3. To je i bio rezultat na poluvremenu.

Prvi gol u nastavku postigli su Španci, strijelac je bio Taulj, pogodio je u sljedećem napadu i Granados za izjednačenje. Preokret domaćinu donio je Taulj na skoro dva i po minuta do kraja trećeg perioda. Na kraju ovog dijela igre Španija vodi 6:5.

Seriju domaćina prekinuo je Janović za 6:6, nakon tri minuta igre u posljednjoj četvrtini. Gol Đura Radovića za novo vođstvo Crne Gore, a nakon što smo se odbranili sa igračem manje, nijesmo iskoristili igrača više da povećamo vođstvo.

Na drugoj strani, Španci preko Bustosa za izjednačenje od 7:7 na minut i 20 sekundi do kraja meča i to je ujedno i konačan rezultat utakmice.

Španija je zbog bolje gol razlike grupnu fazu završila na prvom mjestu i izborila direktan plasman u četvrtfinale, dok će "ajkule" u nedjelju odmjeriti snage sa neugodnom Rumunijom i preko nje tražiti prolaz u dalji tok šampionata.

Kompletnu statistiku pogledajte OVDJE

* * * * *

CRNA GORA - ŠPANIJA 7:7 (3:2, 2:1, 0:3, 0:0)

Sudije: Margeta (SLO), Stavridis (GRČ), Igrač više: Crna Gora 7 (3), Španija 9 (4), Peterci:

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan, Drašković, Petković, Đuro Radović 1, Aleksandar Radović, Janović 2, Đurđić, Ivović 4, Mišić, Čučković, Spaić, Šćepanović.

ŠPANIJA: Lopez, Munariz, Granados 1, Del Toro, Mingelj, Larumbe, Kabanjas, Fernandes, Taulj 2, Perone 2, Maljarak 1, Bustos, Lorio Behar.

PRVA ČETVRTINA

Utakmica je počela, prvi napad za Crnu Goru - Draško Brguljan uspješniji od Fernandeza

Mlađan šutira, Lopez brani

Larumbe na drugoj strani promašuje

Isključenje i igrač više za Crnu Goru

1 - 0 Ivović pogađa za prvo vođstvo "ajkula", Šanija ne koristi napad

Druga odbrana Lopeza, pa odbrana na drugoj strani

2 - 0 Novi šut Ivovića sa osam metara i gol, pa njegovo isključenje i ostaje 2-0

Isključenje za Đura Radovića, pa tajm-aut za Španiju uoči napada s igračem više

2 - 2 Novi gol Peronea, pod prečku, za Španiju i izjednačenje na 22 sekunde do kraja prvog perioda

Isključenje za Čučkovića, Španija ne koristi napad s igračem više

Lopez brani, novi napad za Španiju, ali Brguljan osvaja loptu, zatim pogrešno dodavanje i izgubljena lopta

4 - 3 Maljarak snažno iskosa za novi gol domaćina

Nova odbrana Lopeza na šut Đurđića

5 - 3 Leka Ivović krade loptu i pogađa

Šut Draškovića pored gola

Isključenje za Đurđića, Lazović brani, tajm-aut za Crnu Goru

Gubimo loptu, nema faula nad Mišićem, tajm-aut za Španiju na 23 sekunde do kraja napada za domaćina

ČETVRTA ČETVRTINA

Počinje posljednja četvrtina, napad je za Španiju koja ima igrača više zbog isključenja Draškovića

Prečka i novi napad za domaći tim, pa faul Mingelje nad Radovićem

Dosuđen kontrafaul, lopta opet za Španiju ali ne koriste napad

Isključenje za Mingelja

6 - 6 Janović pogađa dijagonalu u dalji ugao za novo izjednačenje

Lopez brani šut Janovića

7 - 6 Gol za Đura Radovića!

Isključenje za Petkovića, deveti napad sa igračem više za Španiju, Del Toro pogađa stativu