Tenis

ĐOKOVIĆ OSVOJIO VIMBLDON!

Novak Đoković osvojio je Vimbldon, ubjedljivo savladavši Kevina Andersona sa 3-0 u setovima!

Đoković je savladao Južnoafrikanca rezultatom 6:2, 6:2, 7:6 (7-3) nakon nešto manje od 2 sata i 20 minuta i stigao do prve titule u sezoni, a ujedno i prvog gren slema nakon više od dvije godine.

Novak je osvojio 13. gren slem trofej i osamio se na četvrtom mjestu vječne liste - iza Federera (20), Rafaela Nadala (17) i Samprasa (14).

Đoković je potvrdio da se vratio u formu u kojoj je bio tokom 2015. i 2016. godine, poslao jasnu poruku najvećim rivalima, posebno polufinalnom pobjedom nad Nadalom, dok je u duelu sa Andersonom imao mnogo više snage od istrošenog protivnika.

Obojica su u nedjeljni duel ušli nakon maratonskih polufinala (dva najduža u istoriji Vimbldona), ali je Srbin iskoristio nervozu Južnoafrikanca i odmah preuzeo kontrolu. Napravio je brejk u prvom gemu, potom mu servis oduzeo i u petom, što je bilo dovoljno za lagan prvi set.

Drugi set bio je potpuno preslikan, brejkovi u isto vrijeme, osim što je Novak morao da spasi jednu brejk šansu u finišu, prije nego što je poveo 2-0, da bi osmi igrač igrač na ATP listi dostojan otpor pružio tek u trećem dijelu igre.

U trećem setu se igralo bez brejka, do 6:6, da bi Đoković u taj-breku bio ubjedljiv (7:3) za trijumf od 3-0 u setovima.

* * * * *

UŽIVO:

KRAJ!!! ĐOKOVIĆ JE ŠAMPION VIMBLDONA!!!!

16.13 Novak siguran, vodi 5:1 nakon 33 minuta igre u drugom setu

16.06 Đoković ima dva brejka prednosti, 4:1, nakon što se Andersonova igra potpuno raspala u drugom setu

16.02 Đoković poveo sa 3:1, nakon brzinskih servisa nadoknadio zaostatak od 0:15.

15.57 Anderson smanjuje na 2:1, Đoković i dalje ima brejk prednosti

15.50 Đoković potvrdio brejk nakon 0-15 četiri vezana poena i vođstvo od 2-0

15.45 Brejk na startu drugog seta - Đoković poveo sa 1:0 na servis Andersona koji ima problema sa ramenom

15.40 Prvi set nakon 29 minuta igre pripao Đokoviću - 1-0 (6:2)

15.36 Anderson smanjuje na 5:2, konsultacija sa medicinskim osobljem za Andersona u pauzi između gemova

15.29 Đoković siguran - 4:1, dva brejka prednosti

15.25 - Oba tenisera sigurna na svoje servise - 3:1.

15.20 - Princ Vilijam, vojvotkinja Kejt i premijerka Velike Britanije Tereza Mej gledaju vimbldonsko finale iz svečane lože.

15.18 - Novak siguran na svoj servis, čime je potvrdio brejk - 2:0.

15.15 - Na startu meča Novak osvaja brejk šansu, uslijedila je dupla servis greška protivnika i Đoković dolazi do brejka prednosti.

15.11 - Počeo je meč ...

15.05 - Igrači su izašli na Centralni teren. Nakon zagrijavanja očekujemo početak meča. Prvi će servirati Anderson.

Đokoviću je ovo peto finale Vimbldona, Osvojio je tri titule - 2011, 2014, 2015. Samo jednom je poražen, 2013. godine od Endija Mareja.

Đoković je u karijeri osvojio 68 titula, Anderson četiri. Njih dvojica odigrali su šest međusobnih mečeva, a Anderson je zabilježio samo jednu pobjedu i to 2008. godine - na Mastersu u Majamiju.