Partizan ubjedljiv u Nikšiću

Fudbaleri Partizana savladali su Rudar sa 3:0 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Golove za Partizan su postigli Marko Jevtović, Sejduba Suma i Rikardo Gomeš.

Partizan je lijepo dočekan u Nikšiću, gdje ga je dočekao transparent: „Dobrodošao Partizane, osjećaj se kao kod svoje kuće". Ali, na terenu nije bilo mnogo toga za vidjeti u prvih 45 minuta.

Rudar je prvi zaprijetio posle pola sata igre, Zečević je šutirao sa pet metara, ali neprecizno.

Partizan je odgovorio preko mladog Zlatana Šehovića, koji se umalo „upisao" na debiju. Istrčao je pred gol, šutirao u padu ali pravo u golmana Radovića.

A onda, pred sam kraj prvog dijela igre, Partizan je došao do prednosti. Živković je oborio Nemanju Nikolića u kahznenom prostoru a sudija Atvel iz Engleske je dosudio penal.
Siguran izvođač bio je Marko Jevtović, pa su crno-bijeli na odmor otišli sa 1:0.

U nastavku je Partizan dodao gas, pa je brzo došao do ubjedljive prednosti.

Šehović je u 51. minutu probio po lijevoj strani, pronašao Sumu, a ovaj jako i precizno, iz prve, poslao loptu u mrežu.

Šest minuta kasnije, u strijelce se upisao i Rikardo Gomeš, koji je bio izuzetno precizan sa distance.

Nakon trećeg gola, Partizan je potpuno umirio igru, i bez velikih ambicija mirno dočekao kraj meča.

Revanš utakmica igra se sljedećeg četvrtka u Beogradu.