Tenis

Kraj za Federera na Vimbldonu

Branilac titule na Vimbldonu Rodžer Federer završio je ovogodišnji turnir u četvrtfinalu pošto je od njega bolji bio Južnoafrikanac Kevin Anderson u pet setova! Federer je imao sve u svojim rukama, vodio je sa 2:0, imao meč loptu, ali je na kraju izgubio.
SportklubIzvor

Anderson je ostvario veliku pobjedu po setovima 2:6, 6:7(5:7), 7:5, 6:4, 13:11 za četiri sata i 17 minuta igre i plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat na Vimbldonu u dosadašnjoj karijeri.

Njegov rival u borbi za finale biće pobjednik meča između Džona Iznera i Miloša Raonića.

Federer, koji je uoči ovog meča imao 32 uzastopna osvojena seta na Vimbldonu, na sjajan način je otvorio i ovaj meč - brejk na startu i vođstvo od 2:0 donijeli su sigurnost Rodžeru i u nastavku seta. Uslijedio je novi bejk u sedmom gemu za ubjedljiv prvi set. A onda je, nakon tijesno dobijenog drugog seta, sve krenulo po zlu...