Tenis

Nadal rutinski do četvrtfinala, prošao i Raonić

Branilac titule na Vimbldonu Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale, pošto je savladao Francuza Adrijana Manarina u tri seta 6:0, 7:5, 6:4.

Fedeks je furiozno odigrao prvi set, rivalu nije prepustio ni gem i za 16 minuta je završio posao.

U nastavku meča Francuz je reagovao, pružio mnogo jači otor, ali je Federer pravio brejk u finišu drugog i trećeg seta i stigao do pobjede.

u drugom setu je uzeo servis rivalu kod rezultata 6:5, a u trećem pri vođstvu 5:4.

Federer će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Gaela Monfisa i Kevina Andersona.

Rutinski je do četvrtfinala došao i Rafael Nadal. Španac je pobijedio Čeha Jiržija Veselog 6:3, 6:3, 6:4.

Nadal sada čeka pobjednika meča Huan Martina del Potra i Žila Simona.

Među osam najboljih je i Miloš Raonić, koji je savladao Amerikanca Mekenzija Mekdonalda 6:3, 6:4, 6:7, 6:2.

Japanski teniser Kei Nišikori plasirao se u četvrtfinale pošto je pobijedio Ernesta Gulbisa.

Nišikori je tenisera iz Letonije pobijedio sa 3:1 u setovima (4:6, 7:6, 7:6, 6:1), poslije tri i po sata igre.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu pobjednik duela u kom će se kasnije danas sastati Novak Đoković i Kiril Hačanov.