Japanci zbog manje žutih kartona idu dalje, Kolumbiji prvo mjesto

Po prvi put u istoriji Mundijala vidjeli smo i to - učesnika osmine finala odlučila je fer-plej lista!
Izvor

Naime, Japan i Senegal su imali identičnu gol-razliku, isti broj datih golova i neriješen rezultat u međusobnom skoru.
Presudilo je to što su "Samuraji" zaradili dva žuta kartona manje nego Afrikanci, koji će napustiti šampionat.

kol2Kolumbija je uspjela da minimalnom pobjedom savlada selekciju Senegala koja je ispala sa šampionata na nevjerovatan način.

Prvi dio igre protekao bi bez većih uzbuđenja da nije bilo događaja iz 17. minuta.
Dejvinson Sančes je startovao nad Maneom u svom kaznenom prostoru, arbitar Milorad Mažić pokazao na bijelu tačku, ali je nakon odgledanog VAR snimka preinačio svoju odluku i svirao indirektan udarac za Kolumbiju.
U drugom poluvremenu Kolumbijci su prikazali stabilnu i dobro organizovanu igru, koju su krunisali pogotkom u 74. minutu.
Strijelac je još jednom bio Džeri Mina nakon odličnog kornera Kvitera sa desne strane.
Krenuli su Senegalci od tog trenutka na sve ili ništa, ali nije bilo konkretnijih akcija u napadu, pa su Afrikanci uspjeli da ispadnu sa Mundijala samo zbog više zarađenih žutih kartona od Japanaca!

Senegal: N'Diaje - Gasama, Sane, Kulibali, Sabali - Sar, Kujate, Gaj, Mane - Keita, Nijang.

Kolumbija: Ospina - Mohika, Mina, D. Sančes, Arijas - K. Sančes, Uribe, Rodriges, Kvintero, Kvadrado - Falkao.
jap1

Reprezentativci Poljske su već bili prežaljeni prije utakmice u Volgogradu, ali su uspjeli da "zaprže čorbu" Japanu pobjedom od 1:0.
Tako su Japanci izvršili svojevrsni fudbalski "harakiri" pošto im je bio potreban samo bod kako bi prošli u osminu finala.
Krenuli su "Samuraji" od samog početka meča da napadnu protivnika, prijetili preko Okazakija, Muta i Sakaija, ali bez uspjeha.
Od sredine prvog poluvremena Poljaci uzvraćaju udarac.
Najbolju priliku za Poljake imao je Grosicki u 32. minutu kada je njegov udarac glavom odbranio Kavašima.
Drugo poluvrijeme je teklo pomalo haotično i tu su se puleni Adama Navalke bolje snašli.
Kurzava je odlično izveo prekid sa lijeve strane, a najbolje se snašao Jan Bednarek koji je poklopio loptu i poslao je u mrežu Japanaca iz neposredne blizine.
Tako su utakmicu u slavlju završile obije selekcije - Poljska je ipak uspjela da ostvari trijumf u Rusiji, dok je Japan na bizaran način prošao u osminu finala Mundijala.

Japan: Kavašima - Sakai, Jošida, Makino, Nagatomo - Jamaguči, Šibasaki, Sakai, Okazaki, Usami - Muto.
Poljska: Fabijanski - Bednarek, Glik, Berezinski - Jedržejčik, Goralski, Krihovijak, Kurzava - Grosicki, Zjelinski, Levandovski.

Fudbaleri Kolumbije i Japana će se sastati sa jednim od timova Engleske i Belgije, sve u zavisnosti od ishoda njihovog međusobnog duela koji se igra večeras od 20 sati.