Sampaoli pitao Mesija: Da uvedem Aguera?

Selektor fudbalske reprezentacije Argentine Horhe Sampaoli u toku meča protiv Nigerije na Mundijalu pitao je Lionela Mesija da li smije u igru da uvede Serhija Aguera. Na video snimcima koji kruže društvenim mrežama vidi se kako uspaničeni Sampaoli pita Mesija "Da ubacim Kuna (nadimak Aguera prim. aut)?" kod rezultata 1:1 koji je odgovarao Nigeriji.

Napadač Mančester Sitija ušao je u igru u 80. minutu umjesto lijevog beka Nikolasa Taljafika, samo šest minuta prije pobjedničkog gola Markosa Roha.

Uz to, izašao je i video zapis na kome se vidi da Mesi drži govor igračima između dva poluvremena - i to bez Sampaolija.

Sve se to dešava u trenutku kada argentinski mediji pišu da "svlačionicu" drže Mesi i Havijer Maskerano i da se čak pitaju ko će da igra.

"Gaučosi" su golom u završnici meča stigli do pobjede nad Nigerijom sa 2:1 i plasmana u osminu finala.

Argentina se u osmini finala Svjetskog prvenstva sastaje sa Francuskom u subotu u Kazanju.