Polsen kaznio promašaje Perua

Danska je upisala tri boda savladavši Peru 1:0. Jedini pogodak dao je Jusuf Polsen u 59. minutu i time kaznio brojne promašaje Peruanaca.
Izvor

U prvih pola sata igre, Danci su imali terensku inicijativu, ali su Perunaci  bili konkretniji. U dva navrata su bili opasni po gol Kaspera Šmajhela, ali bez promjene rezultata.

Veliki problemi nastupili su za Dansku, kada se u 33. minutu povrijedio  vezista Vilijam Kvist, a umjesto njega u igru je ušao Lase Šene.

fb-img-1529168691248

Peruanci su imali sjajnu šansu da dođu do vođstva u 45. minutu. Poslije prekršaja nad Kristijanom Kuevom, sudija je pokazao na penal za Peru, ali tek poslije pregledavanja VAR. Ipak, isti igrač je bio izuzetno neprecizan sa bijele tačke poslavši loptu daleko preko prečke.

Danska je došla do vođstva od 59. minuta. Danci su razvili sjajnu kontru, Kristijan Eriksen je uposlio Jusufa Polsena na lijevoj strani, a ovaj rutinski pogodio mrežu.

fb-img-1529168676914

U Saransku se borba zatim rasplamsala u posljednjih desetak minuta. Šansu za Peruance propustili su Paolo Gerero i Džeferson Farfan, dok je na drugoj strani, Eriksen mogao da potvrdi trijumf Danaca.