Debakl "lavova" u Osijeku, Hrvatska sa +13 dolazi na revanš!

Rukometaši Crne Gore poraženi su ubjedljivo večeras u Osijeku od Hrvatske 32:19 (17:10), u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo koje se igra početkom naredne godine u Danskoj i Njemačkoj.

Đukićevi puleni bili su ranopravni rival do 20. minuta prvog poluvremena, kada su posljednji put uspjeli i da izjednače (8:8), kao i da pet minuta kasnije zaostatak svedu na gol (10:9).

Usljedila je serija od 5:0 domaćina za vođstvo od 15:9, koje je na poluvremenu iznosilo sedam golova (17:10). Domaćin je u 49. stekao prednost od 13, koje je u 56. minutu povisio na rekordnih 14 golova (32:18).

Igra crnogorske selekcije je neobjašnjivo stala, kao i odbrane golmana, dok se na drugoj strani Hrvatska razletjela po terenu i tako s ogromnom zalihom od 13 golova dolazi u Podgoricu na revanš.

U redovima Hrvatskei najefikasniji su bili Zlatko Horvat i Manuel Štrlek sa po šest, dok je gol manje postigao Luka Cindrić.

Kod "lavova" je Nemanja Grbović postigao četiri, a po gol manje Stefan Čavor i Miloš Božović.

Revanš je na programu u četvrtak 14. juna u Podgorici.

TOK MEČA:

Utakmica je počela, prvi napad za Hrvatsku

1 - 0 Gol Stepančića u kontra stranu

2 - 1 Ševaljević izjednačuje, pa Cindrić pogađa poslije brzog centra

Mijušković brani zicer

2 - 2 Vujović s krila pogađa

3 - 2 Gol Cindrića, isključenje Grbovića - potom isključenje za Horvata na drugoj strani

Vujović promašuje ali sudije ne sviraju sedmerac, Mijušković brani šut Cindrića

3 - 3 Bomba Božovića za izjednačenje, Mijušković opet brani, sudije oduzimaju loptu CG - isključenje za Božovića

11 - 9 Štrlek pogađa s krila

12 - 9 Kozina pogađa nakon odbrane šuta Čavora, pa tajm-aut Đukića, promašaj Lasice, pa sedmerac za Hrvatsku

13 - 9 Gol Horvata iz sedmerca, pa Šego brani šut Anđelića

14 - 9 Gol Štrleka a CG je pet minuta bez gola

15 - 9 Pavlović pogađa, žuti karton za Kozinu a potom i njegovo isključenje na dva minuta

15 - 10 Gol Grbovića po sredini

16 - 10 Cindrić pogađa za plus šest

17 - 10 Gol Štrleka nakon greške domaćih i kraj prvog poluvremena

* * * * *

HRVATSKA - CRNA GORA 17-10 (POLUVRIJEME)

* * * * *

Počelo je drugo poluvrijeme, isključenje za Hrvatsku

17 - 11 Gol Grbovića s igračem više, Hrvati promašuju, lopta je za CG, ali loš napad, ne koristimo igrača više u ovom napadu

18 - 11 Gol Vrankovića, gubimo loptu

19 - 11 Horvat pogađa, Milošu Vujoviću ispada lopta, isključenje za Miloša Božovića

20 - 11 Treći gol Karačića na utakmici

20 - 12 Gol Grbovića po sredini

21 - 12 Štrlek pogađa s lijevog krila, tajm-aut Đukića, Vujović iz skok šuta preko gola

26 - 15 Ivan Perišić pogađa

27 - 15 Gol Vrankovića, pa sedmerac za CG - Stevanović nogom brani šut Ševaljevića

28 - 15 Pavletić pogađa s krila

28 - 16 Gol Vuka Lazovića

29 - 16 Cindrić pogađa za plus 13

29 - 17 Gol Lazovića, još deset minuta igre do kraja meča, Hrvati griješe

30 - 17 Drugi gol Kozine

30 - 18 Pogodak Boža Anđelića iz teške pozicije, pa tajm-aut Červara

31 - 18 Kozina pogađa, njegov treći gol, odbrana Šega na drugoj strani

32 - 18 Gol Pavlovića za plus 14