Dembele igrao sjajno, Francuzi porazili Italiju!

Stari rivalitet je nastavljen danas, Francuzi koji su u ovaj meč ušli kao favoriti su slavili sa 3:1.

sportskeIzvor

Reprezentacija Francuske je uspejla da savlada Italiju sa 3:1 u još jednom pripremnom meču za Mundijal u Rusiji.

Italijanima je ovo bila provjera koja ne znači puno i koja je više uigravanje ekipe za takmičenja nakon Mundijala u Rusiji, za razliku od Francuza koji bruse formu za mečeve sa Australijom, Peruom i Danskom.

Nekako rutinski su dobili danas Italijane, bilo je 3:1, a već nakon pola sata igre bilo je 2:0 u korist "galskih pjetlova".

Umtiti je prvo u 8. minutu uspio da pogodi mrežu golmana Sirigua za 1:0, dobro je djelovao iz blizine, pokupio odbitak i smjestio loptu u mrežu.

Sudija Tejlor pokazuje na bijelu tačku u 29. minutu, Francuzi su preko Grizmana koji je bio siguran došli do 2:0.

Ipak, italijani se nisu predavali, imali su priliku u 36. minutu iz slobodnog udarca, Baloteli je šutirao u Lorisa, koji izgleda nije u najboljoj formi, odbio je loptu pravo na nogu Bonućija za 2:1.

Tačku na ovaj meč stavlja Osman Dembele prelijepim golom, Mbape je prethodno pokušao, lopta je došla do fudbalera Barselone koji plasira loptu u gornji desni ugao za konačnih 3:1.