Titula se seli u Bar, MORNAR novi šampion!

Košarkaši Mornara novi su šampioni Crne Gore. Oni su večeras u krcatoj "Topolici" pobijedili prvaka ABA lige, Budućnost Voli, rezultatom 75 - 63 (24:15, 15:14, 18:20, 18:14) i tako sa 3 - 1 u pobjedama došli do prve, istorijske, titule.

Budućnost je porazom stavila tačku na sezonu u kojoj je osvojena ABA liga. "Plavi" su porazom u četvrtom meču finalne serije plej-ofa Erste Superlige predali krunu crnogorskog prvaka Mornaru.

Budućnost Voli je dobro otvorila meč, imala +7 već na startu (12:5), ali je domaćin brzo odgovorio i na poluvrijeme otišao sa +10 (39:29).

Izabranici Aleksandra Džikića pokazali su reakciju na startu treće dionice, poenima Danila Nikolića prišli rivalu na -3 (41:38), ali bilo je to sve.

Mornar je zaigrao mnogo bolje, "plavi" nijesu blistali, bili su bez rješenja u napadu, pa je prednost na četiri minuta prije kraja meča dostigla rekordnih +20 (75:55).

Najefikasniji u redovima Budućnost Volija bili su Ivanović sa 16 i Gibson sa 14, dok se kod Mornara istakao Strahinja Mićović sa 18.

6 - 9 Koš Rejli Rosa

Čarke na parketu između Lendrija i  Lukovića, koga potom Mugoša mijenja na parketu, nakon što su sudije i saigrači smirili tenzije

Utakmica je nastavljena, napad Budućnosti i promašaj Barovića

17 - 12 Trojka Vranješa koji je ostao sam na šutu, Ivanović mijenja Gordića na parketu, Gibson promašuje

19 - 12 Nidam pogađa iz prodora, pa Ilić promašuje na drugoj strani, a potom i Pavić, pa ponovo i Gibson

21 - 12 Slalom Nidama kroz reket i novi njegovi poeni, pa faul Gibsona, potom faul Pavića nad Ivanovićem

21 - 13 Ivanović jedno od dva

23 - 13 Mićović pogađa za dva, faul Vujoševića nad Ivanovićem

23 - 15 Ivanović pogađa oba slobodna bacanja

24 - 15 Mićović jedno od dva, pa Sead Šehović promašuje posljednji šut u prvoj dionici meča

* * * * *

Igra je nastavljena, Gibson gubi loptu, promašaj Vujoševića na drugoj strani, pa faul Mićovića nad Barovićem

26 - 15 Koš Vujoševića

26 - 17 Ilić pogađa oba slobodna, pa prekršaj u napadu Lukovića u duelu za poziciju sa Zoranom Nikolićem

26 - 19 Nikolić u letu zakucava

28 - 19 Koš Pavića, pa faul u napadu Ivanovića, potom i faul Gordića nad Nidamom u pokušaju za tri poena

31 - 19 Nidam koristi sva tri bacanja, Ros krade loptu i novi napad za Barane koji ne koriste

31 - 21 Gibson pogađa oba slobodna nakon faula Bakića

31 - 24 Danilo Nikolić pogađa trojku iz ugla, pa tajm-aut za Mornar

Utakmica je nastavljena, lična Suada Šehovića nad Bakićem

33 - 24 Zakucavanje Lukovića na asistenciju Nidama, pa njegova blokada na šut Gordića, pa Mornar gubi loptu

Faul Gibsona nad Rejli Rosom, ponovo čarke na parketu, ovog puta između Bakića i Suada Šehovića, reaguju sudije

34 - 24 Ros pogađa jedno od dva, pa promašaj Barovića na drugoj strani

34 - 27 Trojka Gordića

36 - 27 Nidam pogađa oba slobodna, pa novi promašaj Barovića, pa faul D. Nikolića nad Nidamom i tajm-aut Džikića na 2.10 minuta do poluvremena

37 - 27 Nidam jedno od dva

39 - 27 Koš Rejli Rosa i dodatno slobodno bacanje koje ne koristi, faul Ivanovića u napadu i tajm-aut za Mornar

39 - 29 Gordić pogađa oba slobodna bacanja, potom po jedan loš napad na obje strane

Danilo Nikolić pogađa trojku, ali je vrijeme isteklo i kraj druge četvrtine

* * * * *

MORNAR - BUDUĆNOST VOLI 39:29 (POLUVRIJEME)

* * * * *

Utakmica je nastavljena, prvi napad u trećoj četvrtini za Budućnost Voli

39 - 31 D. Nikolić pogađa iz reketa, pa Rejli Ros pravi faul nad Ivanovićem

39 - 34 Trojka D. Nikolića iz ugla, pa Barani ne koriste napad, potom treći faul Vujoševića nad D. Nikolićem

39 - 35 D. Nikolić jedno od dva

41- 35 Koš Rejli Rosa

41 - 38 Trojka Lendrija za minus tri

43 - 38 Koš Mićovića, pa promašaj Gordića iz naskoka

46 - 38 Trojka Mićovića, pa mrtva lopta i napad za Mornar koji ne koriste, faul Nidama nad Ivanovićem

46 - 40 Ivanović pogađa oba slobodna bacanja, potom nesportski faul Suada Šehovića nad Rejli Rosom, zatim drugi faul Mićovića nad Ivanovićem

46 - 42 Ivanović pogađa oba slobodna bacanja

48 - 42 Koš Pavića

48 - 44 D. Nikolić pogađa oba slobodna nakon faula Lukovića, pa treća lična Gordića, a potom i četvrta nad Bakićem

51 - 44 Trojka Vranješa, pa propao pokušaj Ivanovića na drugoj strani da vrati trojku, zatim četvrta lična Pavića nad Ivanovićem

51 - 46 Ivanović pogađa oba slobodna

53 - 46 Mićović siguran s linije penala, pa četvrti faul Nikole Ivanovića

55 - 46 Vranješ pogađa oba slobodna, Budućnost gubi loptu

57 - 49 Koš Rosa, pa trojka Gibsona, potom posljednji napad u četvrtini za Mićovića koji promašuje

* * * * *

Počinje posljednjih deset minuta meča, napad je za Budućnost, Ivanović promašuje za tri, pa faul Seada Šehovića

60 - 49 Trojka Nidama, njegov trinaesti poen

60 - 51 Koš Barovića

62 - 51 Rejli Ros za dva iz brze kontre na asistenciju Nidama

62 - 52 Ivanović jedno od dva, pa faul Vranješa nad Gibsonom

64 - 52 Luković iz odbojke

66 - 52 Vujošević zakucava, Z. Nikolić promašuje, pa tajm-aut Džikića, igra je nastavljena i po loš napad na obje strane

75 - 57 Koš Gibsona

75 - 60 Trojka Ivanovića iz ugla i novi tajm-aut Mornara, igra je nastavljena petim faulom Gibsona koji napušta parket

75 - 62 Ilić poentira ispod koša, minuta je do kraja meča, faul Rejli Rosa

75 - 63 Ivanović pogađa jedno slobodno i kraj meča