Tenis

Đoković bez izgubljenog seta u treće kolo Rolan Garosa

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobjedom nad Špancem Đaumom Munarom u tri seta - 7:6, 6:4, 6:4, za dva sata i 19 minuta igre.
Sportski portaliIzvor

Iako nije izgubio set, Novak se itekako namučio da dođe do pobjede nad neuporedivo neiskusnijim rivalom.

Velika borba viđena je u prvom setu, Đoković je imao ubjedljivih 4:1 i prednost brejka, ali se Španac vratio, oduzeo servis Novaku u desetom gemu i došao do 5:5, a set je riješen u taj brejku u kome je Srbin bio ubjedljiv 7:1.

I u drugom setu Munar nije posustajao, viđen je po jedan brejk na obje strane, a onda je Đoković u devetom gemu oduzeo servis rivalu, a zatim nakon velike borbe na svoj servis došao do 6:4 i 2:0 u setovima.

I treći set je donio neizvjesnost, ali se Novakovo iskustvo vidjelo u samom finišu. Igralo se bez brejka sve do sedmog gema kada je Đoković uspio da kazni rivala i povede sa 4:3. To je bio ključni momenat, pa je Novak do kraja mirno servirao i dobio ovaj period sa 6:4 za konačnih 3:0.

Đoković će u narednom kolu odmjeriti sange sa još jednim Špancem Robertom Bautistom Agutom.