Budućnost prokockala +21, pa iščupala pobjedu!

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Mornar 88 - 87 (30:23, 24:16, 20:18, 14:30) u infarkt završnici u "Morači" i tako smanjili na 2-1 u finalnoj seriji za titulu prvaka Crne Gore! "Plavi" su vodili 21 razlike, kod rezultata 82 - 61, ali su Barani dodali gas i uveli meč u neizvjesnu završnicu.

Tim iz Njegoševog parka je sve vrijeme bio u vođstvu. Odigrali su odbranu tri četvrtine na visokom nivou i stali. Pad u odbrani je iskoristio gostujući tim i praktično sa drugom petorkom napravio seriju od 19-0 i uveo utakmicu u dramatičan finiš.

Slaba realizacija slobodnih bacanja Budućnosti dovela je do neizvjesne završnice u kojoj je zablistao Mijović sa ključnim poenima i trojkom u posljednjem minutu meča. Barani su imali napad za pobjedu koji nije iskoristio Derek Nidam, pošto je promašio šut za tri i rezultat je ostao 88:87 u korist Budućnost Volija.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Gordić sa 17, Nikola Ivanović dodao je 13, dok su sa po 11 poena meč završili Kajl Gibson i Danilo Nikolić.

Kod Mornara najbolji pojedinac je bio Strahinja Mićović sa 17 poena, Vujošević je upisao 12, a dvocifren je bio i Mugoša sa 10 poena.

Naredni meč biće odigran u četvrtak od 21 sat u Baru.

TOK MEČA:

Utakmica je počela, prvi napad za Budućnost, Lendri promašuje, lična Rejlija Rosa

14 - 16 Vranješ pogađa oba slobodna

17 - 16 Trojka Gibsona, pa Vranješ promašuje za tri, faul Barovića nad Lukovićem

26 - 23 Trojka Rejli Rosa, pa faul Nidama

30 - 23 Zoran Nikolić iz rekata pogađa za dva, pa Ilić iz okreta zakucava, Barani ne koriste posljednji napad i kraj prve četvrtine

39 - 28 Trojka Mugoše, prekršaj u napadu Lendrija

42 - 28 Trojka Kajla Lendrija, koji potom pravi faul nad Pavićem koji promašuje oba slobodna

45 - 28 Trojka Ivanovića iz ugla, pa Nidam promašuje za tri, ali Mićović hvata loptu za novi napad Barana

45 - 31 Trojka Mugoše

Čarke na parketu sredinom druge četvrtine, Nidam i Gibson u verbalnom duelu dobijaju po tehničku, a potom i klupa Mornara zbog protesta - Isključenje za Đorđija Pavićevića koji napušta parket glasno protestujući zbog sudijske odluke

51 - 39 Rejli Ros pogađa o tablu za dva, Gordić promašuje na drugoj strani

54 - 39 Trojka Suada Šehovića iz ugla, pa promašaj Ćalića i kraj druge četvrtine

* * * * *

BUDUĆNOST VOLI - MORNAR 54:39 (POLUVRIJEME)

* * * * *

Meč je nastavljen, prvi napad u trećoj dionici za Budućnost Voli

54 - 41 Koš Nidama nakon promašaja "plavih"

71 - 57 Mugoša pogađa za dva

74 - 57 Trojka Gordića iz trka o tablu sa zvukom sirene, za kraj treće četvrtine

82 - 72 Vujošević siguran sa linije penala

82 - 75 Trojka Mijovića za seriju gostiju 14-0 i novi tajm-aut Budućnost Volija za dramu u finišu meča

82 - 77 Nidam pogađa oba slobodna u nastavku na tri minuta do kraja

82 - 80 Poeni Vujoševića iz reketa i dodatno slobodno za seriju Mornara 19-0

83 - 80 Barović jedno od dva

83 - 82 Koš Nidama, pa peti faul Vujoševića nad Gordićem

85 - 82 Gordić pogađa oba slobodna bacanja

Nidam promašuje za tri, pa faul Lukovića

87 - 82 Barović pogađa oba slobodna na minut i pet sekundi do kraja meča i tajm-aut za Mornar

Lopta sa strane za Mornar

87 - 84 Koš Lukovića

Nidam promašuje za tri, pa faul Danila Nikolića nad Lukovićem koji promašuje oba slobodna, pa lična Vranješa nad Gordićem

88 - 87 Poen Gordića s linije penala, pa trojka Mijovića i brzi faul nad Ivanovićem

Derek Nidam promašuje ishitren šut sa deset metara za tri poena, vrijeme je isteklo i pobjeda Budućnost Volija!