Real Madrid treći put zaredom na krovu Evrope

Fudbaleri madridskog Reala osvojili su treću uzastopnu titulu Lige šampiona savladavši večeras u Kijevu ekipu Liverpula rezultatom 3-1.

Zinedin Zidan je postigao ono što ne može ni Čak Noris. Za svega dvije i po godine na klupi Real Madrida uspio je da treći put za redom osvoji Ligu šampiona. Zidanovi izabranici su večeras u Kijevu pobijedili Liverpul i time postali prva ekipa koja je nakon promjene imena takmičenja uzela tri uzastopne titule.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez većih uzbuđenja, golovi su mirovali a jedini bitan detalj je nesportski faul Serhija Ramosa nakon kojeg je Salah zbog povrede morao da napusti meč. I Zidan je imao prinudnu izmjenu u prvom poluvremenu, Karvahal je zbog istegnutog mišića morao van terena.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju utakmicu. Svega par minuta nakon zvižduka golman Liverpula Loris Karius napravio je neshvatljivu grešku krenuvši rukom da doda loptu svojim defanzivcima iako je imao Karima Benzemu ispred sebe. Špic Madriđana je presjekao pas i pogodio praznu mrežu. Svega četiri minuta kasnije nakon kornera Liverpul dolazi do izjednačenja i činilo se da ćemo gledati neizvjesan meč. Ipak početak kraja Liverpula najavio je Bejl sjajnim makazicama u 64. minutu. Gotovo dvadeset minuta kasnije Karius pravi novu nevjerovatnu grešku neuspjevši da uhvati šut Bejla sa 40 metara. Lopta je završila iza njegovih leđa a Bejl je upisao konačnih 3:1. Ovo je ukupno 13. titula prvaka Evrope za Real.

Tok meča:

93' Kraj meča, Real Madrid osvaja treću uzastopnu titulu Lige šampiona

88' Zidan koristi treću izmjenu, van terena će Karim Benzema, ulazi Asensio.

83' GOOOOOOOOOOL!!!!!!! Šta je sada uradio Karius. Bejl je došao do lopte i uputio šut sa 40tak metara, lopta je išla pravo u ruke golmana Liverpula, koji je htio da je uhvati ali mu lopta prolazi kroz ruke i ulazi u mrežu

15043297165b09c98a48175157447210-w640

83' Druga izmjena Jirgena Klopa. Izlazi Džejms Milner, u igri je Emre Čan

81' Izvukao se Bejl iz ofsajd pozicije, uputio spoljnom centaršut na drugu stranu šesnaesterca, Benzema hvata volej, ali Karius bilježi još jednu sjajnu odbranu.

79' Gledamo pet minuta pritiska Liverpula, ali ne mogu provući loptu kroz bedem Reala

fb-img-1527363093108

73' Nova kontra Reala, stiže lopta do Ronalda u petercu Liverpula, međutim Robertson izuzetnim startom sprječava potop

70' Sjajna prilika za Liverpul po isteku 69. minuta. Šutirao je Mane sa 18 metara, Navas je bio savladan ali je Mane pogodio prečku.

64' GOOOOOOOOOOL!!!!! Nevjerovatan pogodak Bejla. Samo što je ušao u meč iskoristio je centaršut Marsela i nevjerovatnim makazicama poslao loptu iza leđa Kariusa

a3052c50709b3d66c956d94cdc686827

61' Nova prilika za Isca. Pronašao ga je Naćo u petercu Liverpula ali Karius upisuje još jednu odbranu. Ovo je bila njegova posljednja prilika na meču, reaguje strateg Madriđana. Izlazi Isko umjesto njega na terenu je Geret Bejl.

55' GOOOOOOOOOL!!!!! Sjajan centaršut iz kornera, odličan skok Lovrena, spušta loptu do Manea koji poravnava rezultat. Burno su reagovali defanzivci Reala tražeći ofsajd ali je Marselo držao Manea u igri.

55' Uzvraća Liverpul, solidan centrašut, Varan na kratko izibija, Firmino kratak.

53' Nesportski potez i Manea, povlači Ramosa i udara ga rukom u glavu. Mažić i dalje ne vadi karton

51' GOOOOOOOL!!!!! Neshvatljiva greška Kariusa. Krenuo je golman Liverpula da rukom doda loptu ali je presjekao Benzema i pogodio prazan gol.

47' Sreća za Liverpul na samom startu drugog poluvremena, nakon greške u odbrani lopta stiže do Iska. Karius je već bio savladan ali Isko pogađa prečku

Kraj prvog poluvremena - Prazne puške u Kijevu

44' Real i dalje opasan, ubacio se Naćo iza leđa odbrane Liverpula, šutirao iz prve ali je pogodio samo spoljni dio mreže

42' Umalo Real Madrid da dođe do prednosti. Prva dobra lopta stigla je do Ronalda koji je glavom gađao pravo u Kariusa, lopta se odbila do Benzeme koji je ispravio grešku najboljeg igrača planete. Ipak, slavlje Madriđana je pokvario linijski sudija.

36' Još jedna prinudna izmjena. Karvahal ne može da nastavi meč. Mijenja ga Naćo.

35' Nova pauza na meču, nezgodan doskok Karvahala koji je pretrpio povredu mišića.

32' Gužva u šesnaetercu Liverpula, probao je prvo Ronaldo, pa Benzema ali uspio je da izbije Van Dajk.

30' Mohamed Salah u suzama - Najbolji ovogodišnji strijelac Liverpula ipak mora napustiti meč. Odigrao je par minuta nakon povrede ramena, ali ipak nije u stanju da odigra do kraja. Umjesto njega ulazi Lalana

salah-place-finale-1000x555-1

26' Nesportski potez Serhija ramosa, nakon što nije mogao da oduzme loptu Salahu, uhvatio ga je za ruku i gotovo rvačkim potezom oborio na zmelju. Salahu se ukazuje pomoć ali će vjerovatno nastaviti meč. Ramos je prošao bez kartona

9d65e63c8eb3456f31bab9aaaaed7798

23' Najozbiljnija prilika na meču za Liverpul, Milner je nakon prodora po lijevoj strani uputio povratni pas i pronašao usamljenog Firmina koji je nakon okreta pogodio štopera Madriđana. Odbila se lopta do Arnolda koji nije mogao da savlada sjajnog Kejlora Navasa.

fb-img-1527363088169

18' Nova prilika za Liverpul, opasan Van Dajk u skoku ali je po sreću Madriđana loše zahvatio loptu glavom.

14' Karvahal sjajno krade loptu, vuče naprijed, pronalazi Ronalda u šesnaetercu Liverpula. Šutira Ronaldo sa desne strane ali visoko preko gola. Ostaje

12' Nove prilike za Liverpul. Krenulo je od Robertsona koji je dosta lako nadigrao Iska, te dobacio do Manea koji je pronašao Salaha ispred peterca Madriđana. Krenuli su šutevi Crvenih, ali je svaki izblokirao španski bedem.

fb-img-1527363098852

6' Sjajna lopta u prostor za Manea koji je svojom brzinom namučio odbranu Reala, ali Varan otklanja opasnost u zadnjoj sekundi

4' Brz tempo od samog početka, Madriđani za sada pokazuju veću inicijativu

fb-img-1527363075661

1' Krenuo je meč. Za Madriđane su na teren izašli Kejlor Navas, Daniel Karvahal, Rafael Varan, Serhio Ramos, Marselo, Luka Modric, Kasemiro, Toni Kros, Isko, Karim Benzema i Kristijano Ronaldo - formacija 4 - 3 - 1 - 2

fb-img-1527363078394

Startnih 11 za Liverpul: Loris Karius, Andrju Roberson, Virdžil van Dajk, Dejan Lovren, Trent Aleksander-Arnold, Džejms Milner, Jordan Henderson, Georginio Vijnaldum, Sadio Mane, Roberto Firmino i Mohamed Salah. Formacija  4 - 3 - 3

Madridskom timu to je 16. finale najkvalitetnijeg klupskog fudbalskog takmičenja u Evropi, a trofej je osvajao 12 puta.

Šampion Evrope bio je 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014, 2016. i 2017, dok je 1962, 1964. i 1981. godine izgubio finalni meč.

Liverpul će osmi put igrati za trofej Kupa ili Lige šampiona. Šampionski trofej osvajao je pet puta 1977, 1978, 1981, 1984. i 2005, a bio je finalista i 1985. i 2007. godine.

Duel na Olimpijskom stadionu u Kijevu počeće u 20 sati i 45 minuta.

U prošlogodišnjem finalu Real je u Kardifu savladao Juventus 4:1.