Brejk Mornara, Nidam srušio Budućnost u "Morači"!

Mornar je napravio iznenađenje na startu finalne serije u "Morači". Barani su u uzbudljivom meču u Podgorici savladali Budućnost Voli rezultatom 84 - 77 (27:18, 16:20, 18:18 i 23:21). Junak utakmice je bio košgeterski veoma raspoloženi, Derek Nidam, koji je pogađao iz svih pozicija i upisao nevjerovatna 34 poena!

Mornar je furiozno otvorio meč sa dvije trojke i sve vrijeme bio u vođstvu. Podgorički tim je bio oslabljen neigranjem Petra Popovića i Seada Šehovića, dok je Nikola Ivanović imao manju minutažu od uobičajene, što se odrazilo na igru i rezultat domaćina.

Budućnost je sve vrijeme jurila rezultatski zaostatak i u finišu meča uspjela da izjednači na 72 - 72. Međutim, večeras nevjerovatni Nidam kod Mornara, novom serijom poena u završnici, spriječio je tim iz Njegoševog parka da upiše pobjedu na svom parketu.

Kod barskog tima sjajnu rolu je imao i Strahinja Mićović sa 21 poenom, od čega je 14 postigao u prvoj dionici meča.

U podgoričkom timu dobru partiju su pružili Nemanja Gordić sa 20 i Filip Barović sa 17 poena.

Drugi meč na programu je u subotu, u "Topolici". Finalna serija se igra na tri dobijena meča.

6 - 10 Opet Nikolić iz okreta

6 - 12 Rejli Ros uspješan za dva poena, pa nesportski faul kapitena Suada Šehovića nad Rosom koji promašuje oba penala

16 - 27 Trojka Suada Šehovića

18 - 27 Koš Barovića, pa promašaj Nidama na drugoj strani za kraj prve četvrtine

* * * * *

Nastavljen je meč, napad za Budućnost Voli

20 - 27 Barović pogađa oba slobodna nakon faula

20 - 29 Koš Nidama, loš napad Budućnosti, pa tehnička klupi Mornara zbog protesta

21 - 29 Gibson pogađa slobodno i lopta sa strane za Budućnost

23 - 29 Ivanović pogađa iz prodora, pa lična Barovića, potom lična Starovlaha nad Mugošom

23 - 31 Mugoša dva od tri s linije penala

25 - 31 Barović zakucava

25 - 33 Pavić pogađa iz pikenrola, pa promašaj Gordića

25 - 35 Koš Mugoše, pa promašaj Ivanovića iz teške pozicije na drugoj strani - tajm-aut Džikića

27 - 35 Danilo Nikolić o tablu za dva, promašaj Pavića, pa faul Mugoše - novi faul Rejli Rosa

* * * * *

BUDUĆNOST VOLI - MORNAR 38:43 (POLUVRIJEME)

45 - 51 Trojka Nidama, pa prekršaj u napadu za Budućnost

Sjajna blokada D. Nikolića nad Lukovićem koji pada na parket, pa faul Barovića u reketu, cigla D. Nikolića iz ugla u pokušaju za tri

45 - 53 Koš Mićovića

47 - 53 Gordić na polaganje, lična nad Nidamom

47 - 55 Nidam pogađa oba slobodna, pa faul u napadu Gordića, potom promašaj Lukovića

50 - 55 Trojka Gordića iz ugla

50 - 58 Nidam ekspresno vraća trojku, promašaj Lendrija, pa Rejli Rosa

52 - 58 Koš Lendrija, pa promašaj Ćalića

54 - 58 Gordić pogađa za dva

54 - 60 Nidam pogađa iz prodora

54- 61 Rejli Ros jedno od dva, Gordić promašuje za dva

56 - 61 Starovlah pogađa oba slobodna, lična Rejlija Rosa, pa promašaj Gibsona uz zvuk sirene za kraj treće četvrtine

* * * * *

Meč je nastavljen, napad je za Budućnost Voli, Ilić promašuje

Lična Lendrija nad Nidamom

56 - 61 Koš Nidama

58 - 63 Ivanović pogađa za dva

58 - 65 Novi koš Nidama

60 - 65 Gibson poentira za dva, izgubljena lopta za Mornar, pa lična Vujoševića nad Barovićem

62 - 65 Barović pogađa oba slobodna bacanja

62 - 68 Trojka Nidama kao kap

64 - 68 Koš Barovića nakon duela sa Lukovićem, pa lična Nidama nad Ivanovićem, Gibson promašuje za tri

67 - 70 Trojka Ilića, pa zakucavanje Lukovića iz pikenrola

Faul Lukovića nad Gibsonom, Barović izlazi iz igre

68 - 70 Gibson jedno od dva

68 - 72 Poeni Lukovića iz ofanzivnog skoka

70 - 72 Ivanović pogađa oba slobodna, pa tajm-aut za Mornar

Igra je nastavljena, faul Nidama nad Gordićem

72 - 72 Gordić pogađa oba slobodna na 02.49 minuta do kraja meča, pa nesportska lična greška Gibsona nad Rejli Rosom

72 - 74 Ros pogađa oba slobodna i lopta sa strane za Mornar

72 - 76 Nidam pogađa preko Gibsona

72 - 79 Nidam pogađa trojku sa osam metara za njegov 31. poen u meču, pa tajm-aut Džikića na 01.45 minuta do kraja meča

74 - 79 Gordić pogađa nakon serije driblinga

74 - 81 Mićović pogađa oba slobodna

74 - 83 Nidam siguran s linije penala

75 - 83 Ivanović jedno od dva, pa faul Gordića

75 - 84 Nidam jedno od dva