Sjutra finale Lige Evrope: Atletiko juri treći, Marsej prvi trofej

Fudbaleri Atletika iz Madrida i Olimpika iz Marseja odigraće sjutra u Lionu finalni meč Lige Evrope.

Atletiko će peti put u posljednjih osam godina igrati u finalu evropskog takmičenja, a treći put boriće se za trofej u Ligi Evrope.

To takmičenje osvajao je 2010. i 2012. godine.

Olimpik nema trofej Lige Evrope, a bio je finalista 1999. i 2004. godine.

Ekipa iz Marseja 1993. osvojila je Kup šampiona, dok je dvije godine ranije igrala finale tog takmičenja.

Od evropskih trofeja ima i trofej Intertoto kupa
2005. godine.

Atletiko je sezonu na evropskoj sceni počeo u Ligi šampiona, ali je kao trećeplasirani u grupi, iza Rome i Čelzija, nastavio takmičenje u Ligi Evrope.

Na putu do finala eliminisao je Kopenhagen, Lokomotivu iz Moskve, Slorting iz Lisabona i londonski Arsenal.

Olimpiik je kao drugoplasirani, iza Salcburga, izborio plasman među 32 najbolja u Ligi Evrope.

Na putu do finala eliminisao je portugalsku Bragu,
Atletiko Bilbao, Lajpcig i Salcburg.

Finalni duel u Lionu počeće u 20 sati i 45 minuta.

Prošle godine trofej Lige Evrope osvojio je Mančester Junajted, koji je u Stokholmu, u finalnom meču, pobijedio Ajaks 2:0.