Stotka Sitija, Liverpul u Ligi šampiona

Fudbaleri Liverpila pobjedom nad Brajtonom od 4:0, u posljednjem kolu Premijer lige, obezbijedili su plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Meč je obilježio Mohamed Salah koji je postigao prvi gol na utakmici, čime je došao do brojke od 32 gola u sezoni – najviše u takmičarskoj godini PL u istoriji.

Trijumf su "Redsima" obezbijedili Dejan Lovren, Dominik Solanke i Endru Robertson, koji su strijelci bili u 40, 53, odnosno 85. minutu. Liverpul je sezonu završio na četvrtom mjestu sa 75 bodova.

Sautempton obezbijedio je opstanak u Premijer ligi, uprkos porazu od šampiona Mančester sitija 1:0. Siti je tako došao do stotog boda i to u 93. minutu golom Gabrijela Žesusa.

Tim iz Mančester postao je prvi u istoriji najelitnije lige na svijetu, koji je uspio da dođe do trocifrenog broja bodova.

Ekipa Čelsija na neslavan način se oprostila od Premijer lige za ovu godinu, pošto su poraženi na gostovanju od Njukasla sa 3:0. Izabranici Antonija Kontea ostali su na petom mjestu i naredne sezone igraće u Ligi Evrope.

Golove za Njukasl postizali su Dvajt Gejl u 23. i Ajose Peres u 59. i 64. minutu. Tim Rafe Benitesa sezonu je završio na desetom mjestu sa 44 boda.