Muški kata tim za medalju, ostali eliminisani u drugom kolu

Muški kata tim karate reprezentacije Crne Gore boriće se u nedjelju za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu.

U drugom kolu eliinisani su ženski kata tim i ekipe u borbama.

Ekipa u sastavu Vladimir Mijač, Mijat Vojvodić i Srđan Vuković pobijedila je u prvom kolu kata tim Bosne i Hercegovine 5:0, dok je u drugom izgubila od Rusije 3:2.

Plasmanom u finale ruski kataši povukli su crnogorski tim u repesaž i omogućili mu nastavak takmičenja.

Borbu za medalju izborili su pobjedom protiv Hrvatske 5:0.

Rival u nedjeljnom meču za bronzano odličje biće im Italija.

“Opravdali smo očekivanja i drugi put uzastopno izborili meč za bronzanu medalju. Imaćemo kao i prošle godine, kada smo se borili sa Francuskom, teškog protivnika. Svjesni smo da put do medalje vodi preko najjačih rivala. Uradićemo sve da pobijedimo Italiju i domognemo se pobjedničkog postolj”, kazao je Vojvodić agenciji MINA.

Na prošlogodišnjem šampionatu Evrope u Izmitu crnogorski tim izgubio je od Italije meč za finale i kasije šampinat završio kao petoplasirani.

“Došlo je vrijeme da vratimo dug i nadam se da ćemo ga naplatiti u nedjelju”, kazao je Vojvodić.

Ženski kata tim, u sastavu Biserka Radulović, Jovana Marić i Mia Roganović, zaustavljen je u drugom kolu.

Crnogorske karatistkinje na startu su savladale Portugal 3:2, dok su u drugom izgubile od Turske 5:0.

Turska nije uspjela da se domogne finala, čime je crnogorskom timu zatvorila vrata repesaža.

Selektor u katama Jugosav Bukilić, kazao je da su crnogorski timovi uz malo sreće mogli ostvariti više.

On je istakao da je kod crnogorskih kataša bio primjetan pritisak, svojstven za jake turnire.

“Karakteristično je, kao i za prošlu godinu, da u odlučujućim mečevima nemamo naklonost sudija i gubimo 3:2. Pobjeda kataša protiv Rusije značila bi nam izvjesniju borbu za medalju, ali opet nijesmo imali prevagu potrebnu za prolaz. Biitno je da se, kao i prošle godine, borimo za bronzano odličje. Ne sumnjam da će momci dati sve od sebe. Italija je velesila u svjetskom karateu, ali znam da ih naši momci neće respektovati. Svjesni smo njihovog kvaliteta, ali znamo i da nema nepobjedivih”, kazao je Bukilić.

On je podsjetio da se ženski tim revanširao Portugalu za poraz na prošlogodišnjem šampionatu Evrope.

“Uz malo sreće mogli smo dobiti i Tursku i umiješati u borbu za medalju. Smatram da smo zaslužili repesaž, jer smo imali kvalitet za to.
Pokazali smo napredak u formi, u obje konkurencije, što je dobra potvrda da idemo u dobrom pravcu. To je najava da ćemo u preiodu koji dolazi biti najozbiljniji kandidati za medalju na svim takmičenjima”, rekao je Bukilić.

Muška ekipa u borbama, koja je nastupila u sastavu Almir Cecunjanin, Luka Ivanović, Predrag Smolović, Vuk Popović, Nikola Malović, Mario Hodžić i Nenad Dulović, takmičenje je završila u drugom kolu.

Crnogorski borci u prvom kolu savladali su Sloveniju 3:0, dok su u drugom izgubili od Hrvatske 3:1.

Hrvatska je u narednom meču poražena od Azerbejdžana 3:0 i crnogorsku selekciju ostavila bez repesaža.

Ženska ekipa, u sastavu Marina Raković, Jelena Maksimović, Dragana Konjević i Ksenija Rajović, bila je slobodna u prvom kolu, dok je u drugom poražena od Turske 2:0.

Turska je zaustavljena u polufinalu, čime je i crnogorska ekipa ostala bez nove prilike da se domogne medalje.

U subotu, trećeg takmičarskog dana, na programu su borbe za bronzanu medalju i finala u katama i borbama pojedinačno.

Za bronzanu medalju boriće se Dragana Konjević, u kategoriji preko 68 kilograma, protiv Hrvatice Anamarije Bujas Čelan..