Hadersfild šokirao Stamford Bridž i opstao

Ekipa Čelsija gotovo da se oprostila od Lige šampiona remijem sa Hadersfildom na Stamford Bridžu 1:1 (0:0), čime su gosti ujedno obezbijedili opstanak.

Hadersfild je stigao do 37 boda kolo prije kraja, odnosno ima četiri više od Svonsi Sitija koji je prvi ispod crte.

S druge strane, 'Plavci' sada imaju 70 bodova, dva manje od četvrtoplasiranog Liverpula, kome je u posljednjoj rundi dovoljan i bod kako bi osigurali mjesto u eliti i naredne godine, pošto imaju i drastično bolju gol razliku od tima Antonija Kontea.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, veliko slavlje gostiju u 50. najavio Loren Depotr, a Čelsi poraza spasio Markos Alonso samo sedam minuta kasnije.

Istovremeno, Totenhem Hotspur obezbijedio je mjesto među najboljim ekipama Evrope i naredne sezone, minimalnim trijumfom nad Njukasl Junajtedom pred svojim navijačima, pogotkom Harija Kejna u 50. minutu – 1:0 (0:0).

Bio je to 35. gol kapitena 'Pijevaca' u sezoni, a 29. u nacionalnom šampionatu.