PL: Totenhem ovjerio plasman u Ligu šampiona

Fudbaleri Totenhema pobijedili su Votford sa 2:0 u posljednjoj utakmici 36. kola engleske Premijer lige.
b92Izvor

Totenhem je na ’Vembliju’ opravdao ulogu favorita i do prednosti došao preko Delea Alija već u 16. minutu.

Engleski reprezentativac je iskoristio nesebično dodavanje Kristijana Eriksena nakon lošeg ispucavanja golmana i tada je bilo jasno da će gosti teško do pozitivnog rezultata.

Potvrda toga stigla je u finišu poluvremena kada je Votford promašio nekoliko prilika, da bi početkom nastavka Kejn prelomio pitanje pobjednika – Kiran Tripije mu je sa desnog boka vratio oštru loptu u srce kaznenog prostora, a on staloženo proslijedio u mrežu.

Nakon ovog trijumfa ekipa Maurisija Poketina ima 71 bod i vrlo je blizu da matematički obezbijedi četvrtu poziciju koja vodi direktno u Ligu šampiona, pošto petoplasirani Čelsi ima pet bodova manje na dva kola do kraja.

Votford je pao na 13. mjesto sa 38 bodova.