Roma ubjedljiva protiv Kijeva

Fudbaleri Rome pobijedili su danas na svom terenu Kjevo sa 4:1, u utakmici 35. kola italijanskog prvenstva i zadržali treće mjesto na tabeli.

Roma je povela u devetom minutu golom Patrika Šika, a prednost je udvostručio Edin Džeko u 40. minutu. Stefan El Šaravi postigao je treći gol u 65. minutu, a dva minuta kasnije strijelac je ponovo bio Džeko.

Gol za Kjevo postigao je Roberto Inglese u 88. minutu. On je u 59. minutu šutirao penal, ali mu je golman Rome Alison odbranio.

Roma tako sa mnogo samopouzdanja ulazi u revanš utakmicu polufinala Lige šampiona sa Liverpulom, a današnji rezultat bi joj omogućio prolaz u finale, pošto je u prvom meču na Enfildu izgubila sa 2:5.

Meč u Rimu na programu je u srijedu.

Poslije današnje pobjede, treće uzastopne u Seriji A, Roma je treća na tabeli sa 70 bodova i ima tri boda više, ali i utakmicu više od gradskog rivala Lacija, koji sjutra igra protiv Torina. Kjevo je pretrpio 18. poraz u prvenstvu, zauzima 16. mjesto na tabeli sa 31 bodom i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.

Fudbaler Rome Rađa Naingolan je danas odigrao 200. utakmicu u svim takmičenjima za taj rimski klub.