
Ponuda kompanije M:tel, takozvani mPAY, koji podrazumijeva plaćanje računa putem mobilnog telefona, postala je jedna od omiljenih i svakodnevnih aktivnosti crnogorskih građana. Uslugu mobilnog plaćanja su građani objeručke prihvatili i mPAY je za vrlo kratko vrijeme zaživio na trafikama, u prehrambenim prodavnicama, taksi vozilima, kozmetičkim marketima, restoranima, picerijama, hotelima.
Konstantnu potragu za sitninom zamijenilo je pozivanje kratkog koda 1818 i prislanjanje telefona terminalu. Korisnici M:tel mreže mogu novčanike zamijeniti telefonom i bez brige izaći iz kuće u bilo koje doba dana. Uz telefon i mPAY problemi nestaju. Opcija mobilnog plaćanja naročito je jako brzo postala popularna kod mlađe populacije.
U to se iz dana u dan uvjeravaju i novinari Pobjede koji redovno koriste mPAY usluge. Mlada i talentovana novinarka Pobjede Ivana Terzić, kao zaljubljenik u inovacije u oblasti telekomunikaciono-informacionih tehnologija, ni sama nije vjerovala koliko će joj život biti jednostavniji nakon uvođenja nove M:telove ponude.
- Sada većinu računa plaćam mobilnim telefonom i nadam se da će ubrzo taj vid plaćanja biti omogućen na svim prodajnim mjestima. Više ne brinem da li sam ponijela novčanik i da li imam dovoljno novca u novčaniku - naglasila je Ivana, dodajući da je mPAY prevazišao njena očekivanja.
Ivana nije krila oduševljenje jer joj je usluga mobilnog plaćanja dostupna u restoranu ,,Forest“, koji se nalazi u podgoričkom naselju Siti kvart.
- Nakon brojnih radnih obaveza i dinamičnog novinarskog posla često dolazim do ,,Foresta“ i u mom omiljenom restoranu opušteno popijem kafu i ručam sa prijateljima, ne razmišljajući da li imam dovoljno novca, jer račune u ovom restoranu u posljednje vrijeme plaćam isključivo mobilnim telefonom - navela je Ivana, koja nije očekivala da je ova ponuda M:tela ovako funkcionalna, jednostavna i praktična.
I konobar ,,Foresta“ je zadovoljan kada gosti koriste ovu uslugu M:tela. On nam je saopštio da je proceduru plaćanja, čekanja kusura i vječitih problema sa sitninom zamijenilo jednostavno prislanjanje telefona terminalu i pozivanje broja 1818.
- U slučaju da je vrijednost računa veća od deset eura, korisnik usluge ukucava četvorocifreni PIN. Samo par sekundi nakon prislanjanja telefona terminalu, on izbaci račun - objasnio nam je konobar i dodao da sve više gostiju ovog objekta koristi telefon za plaćanje računa.
Korisnik nakon toga dobije poruku sa obavještenjem koliko novca je potrošeno, koliko je stanje na računu i u kom objektu je obavljena transakcija.
Nakon popijene kafe, Ivana se u redakciju vratila PG taksijem. U vozilima ovog taksi prevoznika omogućeno je plaćanje usluge mobilnim telefonom.
- Prije uvođenja ove ponude imala sam problema prilikom plaćanja računa, jer taksisti često nijesu imali dovoljno sitnine, a dešavalo se i da zaboravim novčanik. Plaćanjem putem telefona se izbjegavaju svi ti problemi, a u taksi sada ulazim ne razmišljajući da li sam uzela novčanik - poručila je Ivana.
I taksista priznaje da se raduje što sve više njihovih klijenata koristi ovaj način plaćanja.
- Posao mi je umnogome olakšan nakon uvođenja opcije mPAY. Mušterije sada mogo jednostavnije i brže plaćaju naše usluge, a ja ne razmišljam o kusuru - kazao je oduševljeni taksista.
U kupovinu peciva i pekarskih proizvoda bez keša
Jedno od mjesta koje Ivana svakodnevno posjećuje je i pekara ,,Bite“.
- Na ovom mjestu kupujem omiljena peciva i pekarske proizvode, a opcija mPAY, koja je zaživjela u ovoj pekari, mi omogućava jednostavniju i bržu kupovinu - rekla je Ivana.
Radnici pekare ,,Bite“ otkrivaju da se oduševe nakon što im neko od kupaca saopšti da će račun da plati mobilnim telefonom.
- Opcija mPAY nam olakšava posao i očekujemo da će sve više građana ubuduće koristiti ovaj vid plaćanja - poručile su radnice ove pekare.