Čović: Zvezda ne igra večeras!

Košarkaši Crvene zvezde neće izaći večeras na megdan Budućnosti u četvrtom meču finala plej-ofa ABA lige, istakao je predsjednik crveno-bijelih Nebojša Čović, prenosi Blic.
BlicIzvor

Nezadovoljni suđenjem u prvoj i trećoj utakmici crveno-bijeli su odlučili da prekinu finalnu seriju ABA lige i da ne odigraju četvrti meča protiv Budućnosti u Podgorici.

"Gotovo sigurno nećemo večeras izaći na parket u "Morači". Ljudi kažu da je jutro pamentnije od večeri. Prvo poluvrijeme je dobro proteklo, a od treće četvrtine se sve promijenilo. Šta se dogodilo u poluvremenu? Prvo su bile prijetnje. A drugo, to što je možda porasla tarifa. Kada se zna da je Rems imao polufinalne utakmice u plej-ofu, u Baru i Beogradu bila je krađa. Ali, moram da kažem da Barani nemaju ništa sa tim. Bokan pokušava iz oka nešto da vam uzme. Jedno je piljarski posao, a to je nekorektno. U prvoj utakmici protiv Budućnosti smo pokradeni, jer smo mi evidentno bolji od njih. Oni su gospodski primljeni u Beogradu, a vidite kako smo mi dočekani ovdje. Nikada nije bio viđen veći stepen mržnje, ali odvratne mržnje nisam doživio nego ovdje u Podgorici. Da li je moguće da se jedan te isti narod ovako mrzi. Ovi ljudi ne umiju da se sportski ponašaju", rekao je predsjednik crveno-bijelih Nebojša Čović.

U 13 sati, kako prenosi Blic, biće održan sastanak sa Iztokom Remsom, čovjekom zaduženim za delegiranje sudija u ABA ligi.

Ukoliko ekipa iz Beograda posegne za takvim potezom, suočila bi se sa ozbiljnim sankcijama.

Pravilnik ABA lige ima jasne konsekvence za takve situacije.

Napuštanjem ili neizlaskom na teren Budućnost bi došla do pobjede službenim rezultatom (20:0), što u ovoj situaciji znači i titulu ABA lige, odnosno vizu za Evroligu, dok bi beogradski tim morao da plati i 5000 eura kazne zbog takvog prekršaja.

Takođe, ako jedna ekipa samovoljno napusti teren prije završetka utakmice, a ne vrati se na poziv sudije u roku od pet minuta, biće isključena sa utakmice i neće moći da nastupa u ligi sljedeće godine.

Kazne ABA lige rigorozne su u ovakvim situacijama, pa je teško očekivati da se gosti odluče na ovakav potez jer bi pored lošeg epiloga ove sezone bili kažnjeni i za sljedeću.

Četvrti meč finala ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde zakazan je za večeras u 21 sat.