Kolosalna pobjeda našeg šampiona, Zvezda srušena u Morači!

Nakon šokantnog meča punog preokreta košarkaši Budućnosti pobijedili su večeras Crvenu Zvezdu 78-77 u trećoj utamici završne serije ABA lige.

Budućnost Voli imaće priliku da sjutra u dvorani Morača ponovo ispiše stranice istorije. Izabranici Aleksandra Džikića savladali su večeras Crvenu Zvezdu rezultatom 78-77, te vodeći sa 2-1 imaće priliku sjutra veče da stave tačku na finale ABA Lige.

Furiozno je krenula Budućnost Voli. Naš šampion nije htio da prepusti domaći teren gostima iz Beograda te u od samog starta ređali koševe prednosti. Kapiten i Dolmen sa trojkama, te Gibson i Gordić solo prodorima i poenima iz reketa diktirali su izuzetno brz tempo uz mnoštvo koševa.

Međutim da Zvezda nije lak zalogaj pokazala je u drugoj četvrtini. Mučio se naš šampion sa šutevima sa tri poena dok je sa druge strane briljirao Feldin koji je sa četiri trojke i 14 upisanih poena odveo Beograđane na odmor sa pet poena prednoti.

Međutim nije se predavala Morača. I u najtežim trenucima meča nosila je publika momke u plavom dresu. Kako je vrijeme odmicalo padala je efikasnost Zvezde, a strpljiva Budućnost je kažnjavala greške. Lavinu oduševljenja pokrenuo je opet, kao više puta do sada, Ivanović koji sjajnom trojkom sa velike distance donosi veliku prednost u samom kraju treće četvrtine. Eksplodirala je Morača ali i Budućnost. Agresivna odbrana nije davala puno prostora Zvezdi da se razigra. Topio se zadnji segment meča a nedostatak snage je bio primjeta. Griješio je i domaćin ali su greškama uzvraćali i gosti. Na isteku devetog minuta Gordić je iskoristio bacanja i doveo Budućnost u minimalnu prednost. To je na samom kraju bio i konačan rezultat nakon što je Lesor promašio zicer u zadnjem sekundu meča.

Kod pobjedničkog tima istakao se Gordić sa 17 poena. Z. Nikolić je ubacio 12, dok su sa 10 poena meč završili Ivanović, Barović i Gibson. Kod Zvezde istakao se Feldin sa 19 poena, dok je jedan manje ubacio Alen Omić.

Budućnost će biti domaćin i četvrtog meča koji će početi sjutra u 21 sat.

Tok meča

10' Šut za tri. Ispada lopta. Lesor ima ofanzivni skok. PROMAŠUJE. BUDUĆNOST TRIJUMFUJE

10' Gordić promašuje Šehoviću ispada lopta. Zvezda ima posljednji napad.

10' Griješi i Zvezda, spriječen ofanzivni skok. Jako važan napad za BUdućnost

9' Gordić fauliran. Slobodna bacanja za njega. Koristi jedno 78-77. Loš defanzivni skok Zvezde, Budućnost ima novi napad. Promašuje Ivanović za tri

9' Bjelica donosi izjednačenje 77-77

8' Ponovo Budućnost dobra u odbrani. Gibson sam za tri. Ponovo neprecizan

8' Budućnost troši još jedan napad. Deveta izgubljena lopta.

7' Ide Gordić sam i pogađa 77-75

6' Omić uzvraća ispod obruča. Fauliran prilikom koša. Promašuje bacanje 75-75

6' Barović dobar protiv Omića. Pogađa preko ruke 75-73

5' Nakon solo prodora Enis pogađa pod faulom Nikolića. Imaće dodatno bacanje. Koristi ga 73-73

4' Ne prolazi pas Gordića. Dobrić kažnjava trojkom 73-70

4' Lazić bilježi četvrtu ličnu grešku

3' Dugo traje taj napad Crvene Zvezde, Feldin promašuje na kraju.

2' Diže se Gordić i pogađa 73-67

2' Barović sjajan ispod obruča 70-67

2' Pogađa trojku Zvezdin plejmejker. Ročesti za 68-67

1' Budućnost pravi tri brza faula na startu posljednjeg dijela meča.

Kraj treće četvrtine.

10' Sjajna trojka Ivanovića 68-64

10' Lendri hvata loptu, pronalazi Popovića, lična greška Ročestija. Popović takođe koristi samo jedno bacanje 65-64

10' Lazić pravi faul. Naš šampion ima šansu da 50 sekundi do kraja treće četvrtine vrati prednot.  Gordić koristi jedno bacanje 64-64

10' Dva bacanja za Lesora. Neprecizan

9' Barović poenima ispod koša dovodi Budućnost na minus jedan 63-64

9' Ivanović koristi slobodna bacanja 61-64

9' Dobrić hvata loptu ispod koša 59-64

8' Drži Budućnost priključak. Ivanović preko solo prodora pogađa za 59-62

8' Budućnost gubi loptu. Enis eksplozivno kreće u kontru. Koristi priliku za novih pet poena prednosti Zvezde 57-62

8' Pogađa Lesor ispod koša 57-60

7' Novi faul u napadu Omića. Ovo je njegova četvrta lična greška. Prilika da naš šampion preokrene meč. Barović gubi duel sa Lesorom

6' Barpvoć precizan sa penala 57-58

6' Omić sam pod košem. Uzvraća zakucavanjem 55-58

5' Prekršaj u napadu Lesorta. Evo prilike da smanjimo zaostatak. Atraktivno zakucavanje Nikolića 55-56

5' Gibson fauliran. Amerikanac iz redova Budućnosti će imati dva slobodna bacanja. Koristi jedno 53-56

5' Feldin sa dva poena kažnjava novu potrošenu loptu Budućnosti 52-56

4' Šehović pravi faul. Slobodna bacanja za Feldina. Koristi jedno 52-54

4' Gibson još jednom sjajan u odbrani, ide potpuno sam do kraja. Promašuje.

4' Fauliran Nikolić, imaće slobodna bacanja. Koristi oba 52-53

3' Budućnost agresivna u odbrani i to se isplatilo. Nakon odličnog solo prodora Gordić poentira 50-53

3' Isupio se Gibson poenima iz reketa 48-53

2' Gibon krade loptu ali je ubrzo gubi. Laki poeni za Ročestija

2' Pogađa Gordić pod faulom 46-51. Ne koristi dodatno bacanje

2' Novi poeni Omića iz reketa 44-51

1' Uzvraća Nikolić 44-49

1' Omić poenima otvara drugo pluvrijeme 42-49

Kraj druge četvrtine. Zvezda preciznija šutevima za dva poena 86 odsto u odnosu na 52% Budućnosti. Šutevi za tri takođe idu u korist gosta iz Beograda. U dosadašnjem dijelu meča najviše se istakao Feldin sa 14 poena, dok je sa druge strane Gibson ubacio sedam.

10' Posljednji minut protekao bez poena. Na odmor naš šampion ide sa pet poena zaostatka 42-47

9' Dolmen siguran sa penala 42-47

9' Zvezda dolazi do najveće prednosti u dosadašnjem dijelu meča 40-47

9' Feldin nastavlja nevjerovatnu seriju. Novom trojkom bilježi njegov 14. poen 40-45

8' Izuzetno važna trojka Gibsona. 40-42

7' Nova trojka Feldina 37-42

7' Smanjuje Nikolić zaostatak 37-39

7' Lazić upisuje Zvezdi nove poene 35-39. Tajm-aut Aleksandra Džikića

6' Gazi liniju Ročesti. Dva poena za Zvezdu 35-37

5' Fauliran Lendri. Koristi jedno bacanje 35-35

5' Feldin sa velike distance pogađa preko ruke 34-35

5' Ivanović pronalazi Lendrija, koji se sjajno snalazi ispod obruča 34-32

4' Omić ponovo pogađa. Imaće i dodatno bacanje. Nije pogodio 32-32

4' Omić usamljen ispod koša. Laki poeni za njega 32-30

4' Sjajan defanzivni skok Lendrija. Novi prekršaj Zvezde. Prilika da se poveća prednost našeg šampiona. Popović siguran oba puta 32-28

3' Dobar prodor Popovića, pas za Šehovića. Strpljiv Šehović, pogađa i ima dodatno bacanje. Precizan i sa penala 30-28

3' Lazić za Lesora koji zakucava za 27-28

2' Zvezdi dosuđen nesportski faul. Ivanović koristi jedno bacanje 27-26

2' Enis iz teške pozicije preko ruke pogađa trojku za izjednačenje 26-26

1' Izuzetan prodor Petra Popovića 26-23

1' Nikolić nije pogodio trojku, ali dobar početak, ofanzivni skok i tri brza faula Zvezde.

Kraj prve četvrtine.

10' Srećno odbijena lopta za završne poene prve četvrtine 24-23

10' Janković dobar ispod koša. Pogađa preko Nikolića 24-21

9' Nikolić pravi faul. Bacanja za Jankovića. Pogađa jedno 24-19

9' Nova slobodna bacanja za Budućnost. Precizan Ivanović 24-18

8' Nikolić za Barovića koji koristi priliku 22-18

7' Novi preokret, pogađa Gibson 20-18

7' Gordić siguran sa penala. Prekinuta serija Zvezde 18-18

6' Zvezda dolazi do preokreta preko trojke Ročestija 16-18

6' Novi promašaj za tri, kontra Zvezde koju koristi feldin 16-15

6' Feldin pogađa svoju prvu trojku iz drugog pokušaja 16-13

5' Dolmen odličan u defanzivi, međutim Šehović promašuje šut za tri

5' Izuzetan solo prodor Gordića 16-10

5' Nakon faula Dolmena BJelica koristi oba bacanja 14-10

4' Usamljen Nikolić ispod košta. Laki poeni za centra Budućnosti 14-8

4' I Šehović pogađa za tri poena 12-8

4' Ročesti odgovara sa dva poena 9-8

4' Stiže prva trojka. Pogađa Domen 9.6

3' Omić i Nikolić drže rezultatsku neizvjesnost 6-6

3' Bjelica uspijeva da uzvrati 4-4

2' Odličan solo prodor Gibsona, nova prednost Plavih 4-2

2' Omić zakucava za 2-2

2' Gordić poenima otvara utakmicu 2-0

1' Zvezda bez pogotka spolja, dva defanzivna skoka Budućnosti

Budućnost nakon prva dva meča sa pobjedom i porazom dočekuje Zvezdu u Morači, u trećoj utakmici finalne serije ABA Lige. Podgoričani su prvi susret u Beogradu riješili u svoju korist, da bi potom Zvezda uzvratila istom mjerom.