"Sokolići" nadigrali Luksemburg!

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras Diferdanžu selekciju Luksemburga 3:1, u utakmici devete grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Portal Analitika/ MinaIzvor

To je prvi trijumf crnogorske selekcije u kvalifikacijama, nakon što je u dosadašnjem dijelu takmičenja upisala remi i četiri poraza. Izgubila je od Slovenije 3:1 u Podgorici i 2:0 u Novoj Gorici, od Francuske u Troi 2:1 i Bugarske u Staroj Zagori 3:1. Bod je osvojila u Aktobeu protiv Kazahstana (1:1). Luksemburg je doživio četvrti poraz, a ima i po pobjedu i remi u dosadašnjem dijelu kvalifikacija. Gostujuću selekciiju do pobjede vodili su Velizat Janketić u 49, Meris Skenderović u 71. minutu i Ognjen Stijepović u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena. Jedini pogodak za Luksemburg postigao je Belmin Muratović u 70. minutu. Crnu Goru u utorak u Nikšiću očekuje duel sa Francuskom.