Druga ABA liga: Lovćen razbio Splićane

Košarkaši „Lovćena“ stigli su bez problema do 11. pobjede u Drugoj ABA ligi. Cetinjani su večeras, na svom parketu, savladali ekipu „Splita“ - 79:56 (21:12, 21:8, 16:14, 21:22).
cetinjskilistIzvor

Nakon nešto sporijeg ritma na početku meča, izabranici Petra Jovanovića podigli su nivo igre zahvaljujući čemu su nakon prve dionice imali prednost od devet ponea (21:12).

Domaći košarkaši nastavili su da dominiraju i u drugom periodu. Dobrim šutem za tri poena „Lovćen“ je iz minuta u minut povećavao svoju prednost pa je na poluvremnu otišao sa čak 22 poena viška - 42:20.

I nakon velikog odmora, viđena je ista slika. „Lovćen“ je dominirao pa je pred poslednju četvrtinu domaći sastav imao velikih 24 poena prednosti (58:34).

U završnih deset minuta bilo je mjesta i za egzibicionu igru domaćih košarkaša koji su u jednom momentu imali i nevjerovatnih 33 poena prednosti (73:40, 34. minut).

Najefikasniji u cetinjskom timu bio je Aleksa Popović sa 18 poena, dok se kod gostiju iz Splita istakao Pavle Marčinković sa 11 poena.

Košarkaši „Lovćena“ svoje ovogodišnje učešće u Drugoj ABA ligi završiće naredne srijede, gostovanjem ekipi „Bosne“

Lovćen - Split  79:56
(21:12, 21:8, 16:14, 21:22)

Sportski centar Cetinje, gledalaca: 500. Sudije: S. Babić, E. Javor, V. Krstevski.

LOVĆEN: Latković 5, Popović 18, Bogdanović, Vrbica 5, Parača 2, Baćović 8, Lopičić 10, Jelenić, Albijanić 12, Knežević 10, Borilović 9.

SPLIT: Skot 9, Kalajžić 6, Kedžo 7, Filipović 10, Katura, Marčinković 11, Najev 2, Vrgoč, Špaleta 4, Širko 7, Galić.