Rukomet

"Lavice" pregazile Poljsku za prvo mjesto u grupi

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je u gostima selekciju Poljske rezultatom 26:20, i time prektično obezbijedila plasman na Evropsko prvenstvo koje će se krajem godine igrati u Francuskoj. Ovo je treća vezana pobjeda "lavica", koje su se ovim trijumfom popele na prvo mjesto u grupi 2. Najbolje crnogorske rukometašice igraće sa Poljakinjama ponovo, ovoga puta u Bijelom Polju u subotu od 18 sati.

Do 25. minuta igralo se gol za gol, a onda su nakon tajm-auta selektora Pera Johansona "lavice" napravile seriju (pogađale su Mehmedović, Radičević, Bulatović i Raičević) i otišle na poluvrijeme sa pet golova prednosti.

U drugom dijelu igre viđena je prava rapsodija naših rukometašica, što u odbrani što u napadu, pa je razlika išla i do devet golova. Onda je Johanson odlučio da odmori najbolje igračice, što su Poljakinje iskoristile da smanje prednost "lavica", pa su na kraju pretrpjele koliko-toliko častan poraz - 26:20.

Najefikasnija u našem timu bila je Raičević sa osam golova.

TOK MEČA

PRVO POLUVRIJEME:

1` Prvi napad za Crnu Goru. Tatjana Brnović je izborila sedmerac, ali ga Jovanka Radičević nije realizovala.

2` Milena Raičević postiže gol nakon lakog prodora, Crna Gora vodi 1:0.

3` Ahruk donosi izjednačenje, 1:1.

4` Rajčić brani sedmerac Ahruk, ostaje 1:1.

5` Novi gol Raičević, 2:1.

5` Uzvraćaju Poljakinje golom, 2:2.

6` Mehmedović s krila, 3:2.

6` Gžib postiže gol, 3:3.

7` Raičević pogađa sedmerac, 4:3.

10` Nekoliko grešaka na obje strane, Crna Gora nikako da napravi osjetniju prednost.

11` Dvije sjajne intervencije zaredom Marine Rajčić, rezultat nepromijenjen.

12` Katarina Bulatović pogađa pod faulom, Crna Gora vodi 5:3.

14` Drugi gol Majde Mehmedović, 6:3. Poljakinje odmah odgovaraju i smanjuju na 6:4.

15` Novi pogodak Bulatović, "lavice" opet imaju +3, 7:4.

2103rukometasice2

16` Poljski selektor Lešek Krovicki je tražio tajm-aut.

17` Poljska bez gola već tri i po minuta.

18` Plaček zaustavlja dva zicera našim rukometašicama.

19` Ahruk smanjuje na 7:5.

20` Ponovo Ahruk, ovoga puta iz kontre, 7:6.

20` Odgovara Milena Raičević novim golom, 8:6.

21` Fantastičan gol Lisevske sa skoro 10 metara, 8:7.

22` Kontru naših rukometašica završava kapitenka Radičević golom za 9:7.

23` Lisevska ponovo gađa lijepo, 9:8.

24` Raičević sigurna sa sedam metara, 10:8. Ovo je njen peti gol.

25` Kozlovska pogađa snažno s poludistance za 10:9.

25` Selektor "lavica" Per Johanson zatražio je tajm-aut.

2103johanson

25` Treći pogodak Mehmedović, 11:9.

26` Radičević vraća "lavice" na +3, 12:9.

27` Bulatović efektno pogađa sa devet metara za 13:9.

28` Raičević pogađa još jedan sedmerac, 14:9.

30` Crna Gora odlazi na odomor sa rekordnih pet golova prednosti, 14:9.

2103rukometasice1

DRUGO POLUVRIJEME

31` Poljakinje prve kreću s centra u drugom poluvremenu. Zih je šutirala visoko.

33` Radičević postiže prvi gol u nastavku, Crna Gora vodi 15:9.

36` Prvi pogodak Jauković, 16:9. Kudlač-Gloc odmah odgovara, 16:10.

37` Raičević postiže četvrti gol s penala, 17:10.

38` Raste prednost Crne Gore, Mehmedović pogađa za 18:10.

38` Gžib pogađa sedmerac, 18:11.

40` Mehmedović iz kontre uvećava prednost "lavica", 19:11.

40` Prvo isključenje na meču, Bulatović je zaradila kaznu.

41` Rapsodija "lavica". Radičević pogađa za 20:11.

41` Gžib smanjuje na 20:12.

42` Radičević nastavlja da pogađa, 21:12.

42` Isključena je Jauković.

44` Kudlač-Gloc probija odbranu "lavica", 21:13.

44` Ponovo pogađa Kudlač-Gloc, ovoga puta iz kontre, 21:14.

2103rukometasice5

47` Mehmedović postiže svoj šesti pogodak, 22:14.

48` Johanson je zatražio tajm-aut.

48` Osmi gol Milene Raičević, 23:14.

49` Drabik pogađa, 23:15.

52` Poljske rukometašice smanjuju na 23:16.

52` Itana Grbić postiže gol za 24:16.

53` Šaravaga postiže svoj prvi, a sedamnaesti gol za Poljakinje, 24:17.

55` Lisevska precizna sa sedam metara, 24:18.

57` Lisevska snažno sa devet metara, 24:19.

59` Jauković prekida seriju Poljske, 25:19.

60` Peti pogodak Lisevske, 25:20.

60` Ivona Pavićević pogađa i postavlja konačan rezultat, 26:20.

2103statistika

Obje selekcije u prethodna dva kola lagano su upisale dvije pobjede protiv Slovačke i Italije, a kako na EP putuju dvije prvoplasirane jasno je da će se danas i za tri dana u Bijelom Polju voditi bitke za prvo mjesto.

“Ova dva meča su nam posebno bitna zbog konačnog plasmana u našoj grupi”, istakla je Dijana Ujkić, desno krilo Crne Gore. “Borićemo se kao i uvijek i dati sve od sebe”.

Poljska na decembarskom Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj nije uspjela da prođe grupu, a činilo se da je spremna za velike stvari nakon pobjede na startu protiv budućeg polufinaliste Švedske.

“Radi se o vrlo jakoj reprezentaciji”, jasna je Ujkićeva. “Spremamo se ozbiljno i temeljno za njih”.

Na pomenutom meču sa Švedskom blistala je nekadašnja rukometašica Budućnosti Kinga Ahruk sa devet golova. Upravo su ona i “bombarderka” Karolina Kudlač Glok (godinama jedan od boljih strijelaca Lige šampiona) najveća opasnost po Crnu Goru.

“Dobro ih poznajemo, sa Kingom je većina igračica igrala u Budućnosti, a protiv Kudlač u Ligi šampiona… Da, upravo su njih dvije najopasnije one su motor Poljske”, dodala je Dijana.

Dame Pera Johansona dobro znaju gdje je njihova šansa kako u Gdinji, tako i u subotu u Bijelom Polju.

“Prije svega, treba da odigramo našu čvrstu i jaku odbranu, da mirne budemo u napadu, a rezultat će doći”, zaključila je Dijana Ujkić.

Utakmica Poljska Crna Gora igra se u dvorani “Vidoviskova”, kapaciteta 5.500 mjesta.