Totenhem prvi polufinalista FA kupa

Fudbaleri Totenhema pobijedili su Svonsi na "Liberti stadionu" u Velsu rezultatom 3:0 u četvrtfinalu FA kupa, pa su se tako plasirali među četiri najbolje ekipe u najstarijem fudbalskom takmičenju na svijetu.

Strijelci za Pijevce su bili Kristijan Eriksen u 11. i 62, kao i Erik Lamela u 45+1. minutu.

Menadžer Totenhema Maurisio Poketino na meču protiv Svonsija nije mogao da računa na najboljeg strijelca, Harija Kejna, koji je povrijeđen, ali su i bez njega fudbaleri kluba iz Londona došli do rutinskog plasmana u polufinale FA kupa.

Danac Eriksen je do svog prvog gola na meču došao na sjajan način, preciznim udarcem sa 18 metara, dok je na 2:0 povisio Lamela, koji je u sudijskoj nadoknadi u prvom poluvremenu savladao ukopanog golmana Svonsija, Kristofera Nordfelta.

Konačan rezultat postavio je Eriksen u 62. minutu, kada je ponovo šutirao van šesnaesterca i matirao Nordfelta, koji nije mogao da zaustavi loptu.

Zanimljivost je da su Spursi uspjeli da u drugoj sezoni zaredom dođu do polufinala FA kupa, prvi put od 1982. godine.

U ostalim mečevima četvrtfinala sastaju se: Mančester Junajted - Brajton, Vigan - Sautempton i Lester - Čelsi.