Kraj za Milan, Lion, Dortmund

Dosta uzbuđenja donijela su tri revanša u noćnom terminu Lige Evrope.
Agencije/Portal AnalitikaIzvor

Arsenal je i u revanšu pobijedio Milan i to 3:1 pa je sa ukupnih 5:1 prošao dalje. Reklo bi se rutinski i ubjedljivo, ali je italijanski tim ipak večeras žestoko priprijetio.

Nakon obostranih šansi i dosta uzbuđenja Čalhanoglu je sjajnim golom donio Milanu prednost u Londonu. Samo gol dijelio je tada tim Đenara Gatuza od produžetaka, ali onda su sudije odlučile da otklone sve dileme.

Penal nad Velbekom je sviran, uzalud su ostali protesti igrača Milana. Velbek je nakon teatralnog pada pogodio mrežu i poravnao. Samo nekoliko minuta kasnije sudija nije smatrao da je igra rukom igrača Arsenala za penal, tako je do poluvremena ostalo 1:1.

Na startu drugog dijela Milan je imao dvije odlične šanse, međutim nije postigao gol, a u finišu je Arsenal osigurao ubjedljiv trijumf pogocima Džake, nakon katastrofalne reakcije Donarume i opet Velbeka.

Salcburg je kompletirao iznenađenje i izbacio je Dortmund. 0:0 bilo je u Austriji nakon pobjede od 2:1 na stadionu Borusije.

Mnogo uzbuđenja donio je duel Liona i CSKA. Na kraju su se Moskovljani radovali prolazu pobjeodm od 3:2.

Presudio je gol u gostima, pošto je francuski tim prvi susret dobio 1:0.

Golovin, Misa i Vernblum postigli su golove za CSKA, dok su strijelci za Lion bili Korne i Diaz.

Lion je u 93. minutu imao veliku šansu da prođe, ali je Maolida šutirao preko gola i propustio je šansu da bude spasilac.

Rezultati mečeva u 21:05h:

Arsenal – Milan 3:1 (1:1), prvi meč 2:0