Nula Petrovca i Zete

Fudbaleri Petrovca i Zete igrali su danas 0:0, u posljednjem meču 24. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Ulogu favorita, pobjedama u gostima, opravdali su Sutjeska i Budućnost.

Sutjeska je u Radanovićima savladala Grbalj 3:1, a do 18. pobjede došla je golovima Luke Merdovića u 19, Šalete Kordića u 39. i Igora Ivanovića u 80. minutu. Pogotke za Grbalj postigli su Danko Kovačević u 82. i Zdravko Dragićević u 90. minutu.

Seriju utakmica bez pobjede prekinula je Budućnost, koja je u Tuzima savladala Dečić 1:0. Odlučujući pogodak, za 11. trijumf Budućnosti, postigao je Miljan Vlaisavljević u 80. minutu.

Minimalnu pobjedu ostvarila je i Mladost, koja je pred svojim navijačima savladala Iskru iz Danilovgrada 1:0 (0:0). Domaćin je do osmog trijumfa ove sezone došao golom Marka Ćetkovića u 70. minutu iz jedanaesterca.

Pobjednika nije bilo u duelu Rudara i Kom Eurozoksa, koji su u Pljevljima igrali 1:1. Ekipa iz podgoričkog naselja povela je golom Nemanje Sekulića u 44. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Velizar Janketić u 70. minutu.

Sutjeska je, poslije 24. kola, vodeća na tabeli sa 58 bodova i ima 16 više od drugoplasirane Budućnosti.

Zeta je na trećem mjestu sa 33, koliko ima i Mladost sa slabijom gol razlikom.