U tekstu Jasmine Reze dva bračna para pokušavaju da riješe sukob njihovih sinova, otpočevši susret u upadljivo tolerantnom i civilizovanom tonu. Drama sa elementima satire pokazuje da zapadno društvo, koje osuđuje svaki oblik fizičkog i verbalnog nasilja, insistirajući na osmijehu, političkoj korektnosti, pacifizmu i svemu demokratskom, kada se razgovor razbukti, svodi ove vrijednosti samo na praznu formu, pokazujući dvoličnost, odsustvo ljudskosti i u teoriji, toliko omraženu agresiju.
''Bavimo se stadijumom u koji je dospjela civilizacija, mi smo podbacili. Nalazimo se u stanju devolucije, idemo natrag, ne više naprijed. Iako živimo u vremenu tehnološke revolucije intelekt je sve manji, ljudi se zadovoljavaju mediokritetstvom, i to je problem. Sredina je postala razina za vanredno. To je problem čovječanstva. Politička korektnost je jedna od stavki u istoriji civilizacije, koju smo, kada se pojavila kao veliki marketinški znak, pogrešno pročitali i krenuli tim putem. Kada danas gledamo vijesti, vidimo smrt, izbjeglice i glad, a onda se gnušamo kada djeca kažu neku neprihvatljivu riječ.Kriterijumi ne samo da su se snizili, već su se i pomiješali, i više ništa nije stvarno. Imamo priču za svaku prigodu, adaptiramo se. Adaptacija je osnova preživljavanja, ali smatram da nije dovoljno samo preživljavati. Naprotiv, moramo prosperirati.O tome je ovaj komad“, kazao je reditelj Siniša Evtimov.
Glumica Jelena Đukić smatra da je fascinantno koliko jedna bezazlena situacija može da dovede do fizičkih obračuna.
''Mi se trudimo da budemo uviđavni, da poštujemo ljude preko puta sebe. To je ideal kome težimo, ali je fascinantno koliko jedna bezazlena situacija, kao što je u ovom slučaju svađa djece u parku, može da nas dovede do čak fizičkih obračuna, krajnosti koju tvrdimo da nemamo, ali je naša prava istina. Ova drama govori o potpuno različitim ljudima. Moj lik se bori za pravdu, u kući, na igralištu, u svijetu, misli da može mijenjati stvari. Smatra da ljudima mora biti žao, ali da pritom moraju i shvatiti u čemu griješe. Ipak ona prva potegne mač i krene u fizički obračun, prva postane upravo ono protiv čega se bori. Niko nije dovoljno iskren prema sebi, a onda ni prema ljudima preko puta“, kazala je Đukić.
U ovoj drami sa elementima satire makedonski reditelj našao je zajednički jezik sa četvoro mladih crnogorskih glumaca koji sjajno pokazuju šta predstavlja problem u načinima vaspitanja, koje nove generacije roditelja smatraju poželjnim. Postaje jasno da su djeca, upravo onda kada griješe, rješavajući probleme agresijom, zaista samo odraz svega što imaju u svom domu, oni su kopija svojih roditelja.
''Na početku su svi prijateljski nastrojeni, ali negdje od pola komada maske padaju i pokazuju se njihova prava lica. To su problemi u braku, problemi između njih. Djeca upijaju život roditelja, a čudimo se zašto se dječaci tako ponašaju. Moj lik je jedna mirna i staložena žena, koja se trudi da razumije sve ljude. Ali to je maska sa kojom se predstavlja svijetu. Poželjela bih svakom glumcu da dobije priliku da radi sa Sinišom Evtimovim zbog ogromne posvećenosti glumcu i procesu“, kazala je glumica Marija Labudović.