Fenomenalni Hiršer osvojio sedmi Kristalni globus

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je veliki kristalni globus u Svjetskom kupu, pošto je pobijedio u trci u slalomu održanoj u Kranjskoj Gori u Sloveniji.
Agencije/Portal AnalitikaIzvor

Hiršer je osvojio i mali kristalni globus u slalomu, a na stazi u Kranjskoj Gori pobijedio je rezultatom 1:49,22 minuta.

On je postao prvi skijaš u 51-godišnjoj istoriji Svjetskog kupa koji je osvojio sedam šampionskih titula.

Drugo mjesto u trci zauzeo je Norvežanin Henrik Kristofersen sa zaostatkom od 1,22 sekunde, a treći je bio Švajcarac Ramon Cenhojzern sa 1,61 sekundom zaostatka.

Dvostruki olimpijski šampion Hiršer im 289 bodova više od Kristofersena, koji ne može da ga pretekne dvije trke prije kraja sezone.

Hiršer je juče osvojio i titulu u veleslalomu. On sada ima ukupno 17 kristalnih globusa, dva manje od legendarnog Ingemara Stenmarka.