Roma razbila Napoli

Ekipa Rome deklasirala je Napoli u gostima u derbiju 27. kola Serije A i tako udaljila Napolitance od Skudeta – 4:2 (2:1).

Gol Paula Dibale u posljednjim sekundama derbija sa Lacijom, za minimalnu pobjedu Juventusa u Rimu, dodatno je dobio na značaju pošto 'Stara dama' ima priliku da se vrati na prvo mjesto na tabeli u samom finišu Kalča.

Napolitanci će ostati na prvom mjestu poslije ove runde, ali Juve ima sve u svojim rukama ukoliko savlada Atalantu u odloženom susretu.

Napolitanci su dobro krenuli. Insinje ih je u 6. minutu doveo do prednosti, ali je Roma odmah odgovorila. Minut kasnije Under je poravnao na 1:1.

A onda je na scenu stupio Edin Džeko. Reprezentativac BiH je u 26. minutu preokrenuo, a 17 minuta prije kraja na asistenciju Kolarova potvrdio trijumf. Peroti je u 79. minutu na 4:1, a Napoli je preko Mertensa u 90. postavio konačan rezultat – 4:2.

Roma je ovom pobjedom preskočila Lacio i sada se nalazi na trećem mjestu na tabeli Serije A.