On je, povodom Međunarodnog dana nulte tolerancije prema diskriminaciji, kazao da je diskriminacija prisutna u cijelom svijetu uslijed jačanja desničarskih, fašističkih i konzervativnih grupa.
„Diskriminacija u Crnoj Gori je prilično prisutna, počevši od diskriminacije žena, prema djeci, zavisno od toga kojoj klasi pripadate, a da ne pričamo o grupama koje su i dalje na margini društva, kao što su gejevi, lezbejke, biseksualne, transrodne osobe“, ocijenio je Ulićević u izjavi za PR Centar.
On je rekao da je u toj borbi važna solidarnost među različitim grupama koje su ugrožene, i da je važno, kako je kazao, prepoznavanje njihovih privilegija.
„Na današnji dan je posebno važno da se podsjetimo koji su to uzroci diskriminacije i da prepoznamo neke naše privilegije koje nam donose određene benefite, a drugima su uzrok njihovih opresija“, kazao je Ulićević.
On je pojasnio da se na taj način pokazuje da su lično dostojanstvo i integritet svake osobe jednako značajni, kao i da susve porodicejednako vrijedne i validne.
Ulićević smatra da će, Zakon o građanskom parnerstvu, koji su inicirale nevladine organizacije Kvir i Juventas, pružiti mogućnost svim porodicama da zakonski budu prepoznate, bez obzira na pol partnera u tim zajednicama.