Vigan izbacio "građane" iz FA kupa!

Šok u osmini finala FA kupa- trećeligaš Vigan je eliminisao favorizovani Mančester siti sa 1:0.

Vigan je na svom stadionu savladao aktuelnog lidera Premijer Lige, finalistu Liga Kupa i učesnika završnice Lige Šampiona.

Imao je Siti šansu da dođe ne do prednosti, nego i pobjede tokom prvih 45 minuta, ali su se ispromašivali Fernandinjo, Gondogan i Aguero. Sve što su uspjeli "građani" jeste da dobiju crveni karton, a saigrače je na cjedilu ostavio Fabian Delf.

U nastavku je opet Aguero imao dobru šansu za gol, ali je njegov šut zaustavio golman Vigana. Samo nekoliko minuta kasnije u 79. to je kaznio domaćin. Vil Grig je pobjegao Kajlu Vokeru i majstorski pogodio i matirao Brava na golu Sitija za konačnih 1:0 i plasman u četvrtfinale.