"Fenjeraš" iz treće lige šokirao Totenhem

Fudbaleri Totenhema odigrali su neriješeno protiv Ročdejla 2:2 u osmini finala engleskog FA kupa.
Sportski portaliIzvor

Dok se Totenhem posljednjih godina nameće kao jedan od pretendenata na titulu u Premijer ligi, Ročdejl je posljednjeplasirana ekipa trećeg ranga takmičenja u Engleskoj.

To nije pomoglo izabranicima Maurisija Poketina da sačuvaju prednost od 2:1 koju su imali od 88. minuta.

Ročdejl je poveo golom Hendersona koji se dobro uvukao između odbrambenih igrača Totenhema u 45. minutu, dodavanje Kenona pretvorio u asistenciju i po zemlji savladao golmana "Pijevaca" za 1:0.

Na gotovo identičan način Lukas koristi pas Sisoka i poravnava u 59. minutu na 1:1, a najbolji strijelac ekipe Hari Kejn donosi preokret u 88. minutu iz penala.

Ipak, da ne bude sve gotovo već tog trenutka pobrinuo se Stiven Dejvis u 93. minutu koji se našao na pravom mjestu u kaznenom prostoru i poslao loptu u malu mrežu Vorma za 2:2.

Totenhem i Ročdejl očekuje još jedan meč nakon kog će biti poznato ko ide u četvrtfinale u kom će igrati ili protiv Svonsija ili protiv Šefild Venzdeja.