Juventus gazda Torina, Alan vratio Napoli na čelnu poziciju

Fudbaleri Juventusa pobijedili su danas u gradskom derbiju domaći Torino sa 1:0, u utakmici 25. kola italijanskog prvenstva.
Sportski portaliIzvor

Juventus je pobijedio golom Aleksa Sandra u 33. minutu, poslije asistencije Federika Bernardeskija, koji se driblingom oslobodio protivnika i poslao loptu do saigrača.

Bernardeski je u igru ušao u 15. minutu, pošto je zamijenio povrijeđenog Gonzala Iguaina. Napadač crno-bijelih je povrijedio lijevi skočni zglob poslije kontakta sa protivničkim golmanom, Salvatoreom Siriguom.

Fudbaleri Napolija pobijedili su danas Spal na svom terenu sa 1:0. Strijelac je bio Alan u šestom minutu.

Napoli je vezao devet pobjeda i vratio se na prvo mjesto na tabeli italijanskog prvenstva, koju je ranije danas nakratko bio preuzeo Juventus.

Spal je bez pobjede već osam prvenstvenih utakmica, pa je i dalje u zoni ispadanja na 18. mjestu, sa 17 osvojenih bodova.

Benevento je prekinuo niz od četiri poraza, pošto je na svom terenu sa 3:2 pobijedio Krotone.

Bolonja je sve dalje od zone ispadanja, nakon trijumfa sa 2:1 kod kuće protiv Sausola.