Bronza za Vuković u Istanbulu

Danas je u Istanbulu - Turskoj odrzan tradicionalni Međunarodni atletski dvoranski miting EAA Permit miting Kup Istanbula na kojem je nastupilo više od 300 takmičara iz 40 zemalja svijeta.

Crnogorska predstavnica u skoku u vis, Marija Vuković, osvojila je treće mjesto sa preskočenih 186cm.

Pomenutu visinu je preskočila u trećem pokušaju, drugo mjesto osvojila je ukrajinska atleticarka Irina Gerašenko sa istom visinom 186cm koju je preskocila i Marija, ali iz drugog pokušaja što je odlučilo za končani plasman.

Pobijedila je ukrajinska reprenzetativka Katerina Tabačnjuk sa 192cm. Obje atletičarke iz Ukrajine sa visinama od 195cm, već su izborile plasmane među 12 najboljih atletičarki svijeta za Svjetsko dvoransko prvenstvo u Birmingenu koje je na programu od 1. do 5.marta.

Najbolja crnogorska atletičarka Marija Vuković nije uspjela da se plasira među 12 najboljih za ovaj šampionat.

Marija ima već ispunjenu normu za Evropski šampionat u Berlinu, koji će se održati prvom polovinom avgusta ove godine.