Real preokretom do trijumfa, Liverpul ubjedljiv u Portu

Fudbaleri Reala i Liverpula ostvarili su pobjede u prvim mečevima osmine finala Lige evropskih šampiona.

Real je večeras u Madridu savladao Pari Sen Žermen 3:1. Gostujući tim poveo je golom Adriena Rabioa u 33. minutu.

Izjednačio je Kristijano Ronaldo u 45. iz jedanaesterca, a isti igrač donio je preokret u 83. minutu.

Konačan rezultat, tri minuta kasnije, postavio je Marselo.

Liverpul je kao gost slavio protiv Porta 5:0 i riješio sve dileme oko plasmana u četvrtfinale.

Do pobjede došao je golovima Sadija Manea u 25, 53. i 85, Mohameda Salaha u 29. i Roberta Firmina u 69. minutu.

Juventus i Totenhem igrali su juče u Torinu neriješeno 2:2, dok je Mančester siti kao gost slavio protiv Bazela 4:0.

Narednog utorka sastaće se Čelzi i Barselona, odnosno Bajern i Bešiktaš, dok će dan kasnije igrati Sevilja i Mančester Junajted, kao i Šahtjor i Roma. Revanš utakmice biće odigrane 6. i 7, odnosno 13. i 14. marta.

Finalni duel zakazan je za 26. maj na Olimpijskom stadionu u Kijevu.